Kur'an-ı Kerim ve Kur'an Meali Forumundan Kuranda geçen başak rüyası ve tabiri ile ilgili ayetler Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kuranda geçen başak rüyası ve tabiri ile ilgili ayetler

  Reklam
  Kuranda başak rüyası ve tabiri ile alakali tahmini 7 ayet geçiyor

  12:43 - Bir gün melik (hükümdar) dedi ki: "Ben rüyamda yedi cılız ineğin yedi semiz ineği yediğini ve yedi yeşil başakla yedi kuru başak görüyorum. Ey ileri gelenler! Siz rüya tabir edebiliyorsanız benim bu rüyamın tabirini bana bildirin."

  12:44 - Dediler ki: "Rüya dediğin şey karmakarışık hayallerdir. Biz ise böyle karışık hayallerin yorumunu bilemeyiz."

  12:45 - O ikiden kurtulmuş olanı nice zamandan sonra hatırladı da dedi ki: "Ben size o rüyanın tabirini haber veririm, hemen beni gönderin."

  12:46 - "Ey Yusuf, ey doğru sözlü! Bize şunu hallet: Yedi semiz ineği, yedi cılız inek yiyor. Ve yedi yeşil başakla diğer yedi kuru başak. Umarım ki, o insanlara doğru cevap ile dönerim, onlar da (senin kadrini) bilirler."

  12:47 - Dedi ki: "Yedi sene eskisi gibi ekeceksiniz, biçtiklerinizi başağında bırakınız, biraz yiyeceğinizden başka. "

  12:48 - "Sonra onun arkasından yedi kurak sene gelecek, önceki biriktirdiklerinizin biraz saklayacağınızdan başkasını yiyip bitirecek."

  12:49 - "Sonra da onun arkasından yağışlı bir sene gelecek ki, halk onda sıkıntıdan kurtulacak, (üzüm, zeytin gibi mahsülleri) sıkıp faydalanacak."


  Paylaş
  Kuranda geçen başak rüyası ve tabiri ile ilgili ayetler Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Hazreti Yusuf döneminde kralın rüyasında hikmetli bir rüya görmesi ile Hazreti Yusuf'un zindandan çıkarılmasına ve kralın sağ kolu olmasını sağlamıştır. Bütün bunlar ayeti kerimelerde bize ibretlik olsun diye gönderilmiştir.kuranda gecen rüya tabirleri,  kuranda rüya tabirleri,  basakla ilgili ayetler