Kur'an-ı Kerim ve Kur'an Meali Forumundan Kuranda geçen bal ile ilgili ayetler Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kuranda geçen bal ile ilgili ayetler

  Reklam
  Kuranda bal ile alakali tahmini 3 ayet geçiyor

  16:68 - Senin Rabbin bal arısına şöyle vahyetti: Dağlardan, ağaçlardan ve insanların kuracakları kovanlardan kendine evler edin.

  16:69 - Sonra meyvaların hepsinden ye de, Rabbinin (sana) kolay kıldığı yollara gir, diye ilham etti. Onların karınlarından renkleri çeşitli bir bal çıkar ki, onda insanlar için şifâ vardır. Şüphesiz ki bunda düşünen bir millet için, büyük bir ibret vardır.

  47:15 - Kötülükten sakınanlara vaad edilen cennetin durumu şöyledir: Orada bozulmayan temiz sudan ırmaklar, tadı değişmeyen sütten ırmaklar, içenlere lezzet veren şaraptan ırmaklar ve süzme baldan ırmaklar vardır. Onlar için cennette her çeşit meyve ve Rablerinden bir bağışlanma vardır. Bunların durumu, ateşte ebedî olarak kalacak olan ve bağırsaklarını parçalayacak kaynar su içirilen kimsenin durumu gibi olur mu?


  Paylaş
  Kuranda geçen bal ile ilgili ayetler Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bu dünyada verilen nimetler karşısında şaşkınlığımız geçmez. Halbuki diğer dünyanın küçük bir göstergesidir. Kuranı kerimde de cennetteki nimetlerden bahsedilmiştir fakat oradaki görünüş ve lezzet olarak kat be kat daha mükemmel olacaktır.