Soru ve Cevaplarla İslam ve Konudışı Soru ve Cevaplar Forumundan Başörtümü mü? İş mi? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Başörtümü mü? İş mi?

  Reklam
  Esselamu aleykum
  Değerli hocam, sizlere son günlerde kafamı karıştıran bir konuda ne düsündüğünüzü islami perspektifte degerlendirmenizi arz edeceğim.

  Hocam ben müslüman bir bayanla evlilik konusunda ciddi niyetimiz var, ama bu müslüman bayan universitede edebiyat okuyor ve öğretmenlik yapmak istiyor. malum o meslegi bir bayanin yapmasi icin okul içersiden başını açması ya da peruk takması gerekecek. bu konu şuan bizim aramızda kalan tek mesele, ve ben buna tek başıma karar verip üzücü bir karara varmak istemiyorum. çünkü sizce musluman bir bayan bu konuda ne yapmalı.

  Hocam bana söylermisiniz benim tavrim ne olmali, yani öğretmenlik yapma konusunda o bayana müsaade edip evlilik için adim mı atmaliyım, yoksa şuan bulunduğu yerde bırakmalimiyim?

  Aziz mü'min,
  Mutluluk Allah'tandır, rızık Allah'tandır. Sınırları Allah koyar. Müslüman bir bayan hakkında soruyorsunuz. Müslüman'ın açılımı "Allah'a kayıtsız şartsız teslim olan"dır. Ben bu konuda "Allah'a kayıtsız şartsız teslim olmasını" tavsiye ederim. Allah'ın çizdiği sınırlara riayet etmesini tavsiye ederim. Rabbimizdir örtü farzını koyan. Çalışmak onun için zaruret değilse -ki zaruret bu konuda kendisi ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler o işi yapmazsa açlıkla karşı karşıya olmasıdır- bu caiz olmaz. Zaten bir müslüman yüreğine danışsa vicdanı ona bu konuda hakikati söyler.
  Vesselam


  Mustafa islamoğlu  Paylaş
  Başörtümü mü? İş mi? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Günümüzde böyle bir sorun kalmadığına sevinerek bundan önceki insanların bir seçim yapmak zorunda bırakılması ve bu yükümlülüğün altında bırakıldıkları akıllarda hep yer edecektir.