Soru ve Cevaplarla İslam ve Konudışı Soru ve Cevaplar Forumundan Erkeklerde Meme Uçlarını Atalarından Kalmış Körelmiş Organ Olarak Düşünmek Doğru Mu? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Erkeklerde Meme Uçlarını Atalarından Kalmış Körelmiş Organ Olarak Düşünmek Doğru Mu?

  Reklam
  Erkeklerde Ki Meme Uçları İşlevsiz Midir?

  Meme uçları ceninde henüz erkeklik dişilik teşekkül etmeden önce mevcuttur. Doğumdan sonra erkek ve kız çocuklarında durum aynı olup, ergenlik dönemiyle farklı hormonların salgılanmasıyla birlikte değişim başlar. (Billy Goldberg, Why Do Men Have Nipples?)


  Meme uçları sinir hücrelerinin bol olduğu bir yerdir. Erkekteki meme uçlarının cinsel uyarılmada etkisi bilinmektedir.

  Yüce Allah hiçbir şeyi boş yere yaratmamıştır. Bizim şimdilik bu konuda fazla bilgimizin olmaması faydasız olduğu manasına gelmez.

  Meme uçlarının, insanın önceki atalarından kalmış körelmiş organ olarak nitelendirilmesi, bilimsel değil, felsefî bir görüştür. Çünkü bir organın kullanılmamasıyla zayıflaması, ya da kullanılmasıyla gelişmesi sadece vücut hücrelerindeki bir değişikliktir; genlerde olan bir değişiklik değildir. Dolayısıyla bu değişiklik yavrularına geçmez.

  Mesela, trafik kazasında, ya da savaşlarda eli kopan bir kimsenin çocuklarının elleri sağlam olarak dünyaya gelir.

  Prof.Dr.Adem Tatlı


  Paylaş
  Erkeklerde Meme Uçlarını Atalarından Kalmış Körelmiş Organ Olarak Düşünmek Doğru Mu? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Kadının fiziği ve erkeğin fiziği birbirinden farklı bir şekilde yaratılmıştır. Erkek en başından beri bu şekildeydi kadın da bugünkü gibiydi.