Soru ve Cevaplarla İslam ve Konudışı Soru ve Cevaplar Forumundan Canlılar Arasında Neden Doğum Sırasında Sadece Kadın Acı Çekiyor? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Canlılar Arasında Neden Doğum Sırasında Sadece Kadın Acı Çekiyor?

  Reklam
  Bir defa böyle bir durumu evrimcinin açıkladığı hikâyesi, evrimcinin kendi iddiası. O felsefesinin gereği, bir yaratıcıyı kabul etmiyor ve canlıların silsile halinden birbirinden meydana geldiğini iddia ediyor. Böyle bir felsefeyle, güya kadının acı çekmesini açıkladığını zannediyor. Onun felsefesi baştan yanlış. Yanlış bir düşünce ve çıkışla doğru sonuca varmak mümkün değildir.

  Böyle bir iddiayı ileriye sürenin annesi, tarla faresi veya köstebekten mi geldi? O kendisi de biliyor ki, annesi, yine bir anne ve babadan hâsıl olan tek hücreden teşekkül etti. Demek ki her bir canlı doğrudan tek hücreden meydana geliyor. Felsefesini ve düşüncesini buna göre kurması gerekiyor. Düşüncesinin temeli, tek hücreden meydana gelen insana göre olunca, o zaman kadının acı çekmesinin bazı hikmetlerini ortaya koyabilir.

  O evrimcinin, doğum esnasında sadece kadının acı çektiği varsayımı da yanlış. Öyle anlaşılıyor ki, bu evrimci, ne koyunu, ne keçiyi ve de ineği yavru yaparken görmemiş. Birileri kulağına bir şeyle söylemiş. O da papağan gibi onları tekrarlıyor. Böylece, güya bilim adına konuştuğunu zannediyor ve gülünç duruma düşüyor. Bunların yaptığı bilim değil, cerbezedir. Yani, el çabukluğu, laf kalabalığıdır. Hakkı batıl, batılı hak gösterirler. Hiçbir bilimsel değeri olmayan böyle iddialara, kendileri de samimi olarak inanırlar. Bilimsel temele oturmayan, akıl, bilim ve iman ekseninde ele alınmayan meseleleri tartışarak bir yere varmak mümkün değildir.


  Prof.Dr.Adem Tatlı


  Paylaş
  Canlılar Arasında Neden Doğum Sırasında Sadece Kadın Acı Çekiyor? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Doğum sırasındaki sancılar insan için de olduğu gibi hayvanlarda da hissedilir bu ağrı aslında onların vücut yapılarının yenilenmesi için faydalıdır.