Soru ve Cevaplarla İslam ve Konudışı Soru ve Cevaplar Forumundan Şans Oyunları Oynayan Eşimden Boşanabilir Miyim? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Şans Oyunları Oynayan Eşimden Boşanabilir Miyim?

  Reklam
  SORU: Hayırlı günler hocam. Size sorum çağımızın vebası haline gelen şans oyunlarına tutulan eş ve bunun akabinde yıkılma eşiğine gelen yuva. Ben 12 yıllık evliyim. Fakat son dört yıldırım eşimin şeytan oyunlarından biri olan iddaa adında bir şans oyuna bağımlılığı. Çalışan bir bayanım ve 4 yıl içinde dünyevi (maddi) kaybettiklerimin hesabı yok. Fakat hep sabreden konumda olduğumuz için aileler düzeltti ve biz düzgün olmasa da evliliğimize devam ettik. Benim 8 yaşında da bir oğlum var fakat halen bu oyunlara devam ediyor. Evin geçimini ben ve benim ailem sağlıyor. Çok kararsızım ama artık tahammül edecek ne maddi nede manevi gücümüz kaldı. Boşandığımda dinen bir yükümlülük altına girer miyim?CEVAP: Selamünaleyküm.
  Aile büyüklerinizle ve onun ailesinden aklı başında birileri ile istişare edin. Verecekleri karara göre hareket edebilirsiniz. Evini geçindirmeyen bir erkekten ayrılmayı talep etmekte sakınca yoktur, siz evinizi geçindirmek zorunda değilsiniz. Yalnız durumu istişare ile kararlaştırın.


  Paylaş
  Şans Oyunları Oynayan Eşimden Boşanabilir Miyim? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Erkek eşine çocuklarına ve evine sahip çıkıp sorumluluklarını yerine getirmesi kazandıklarını evine harcaması gerekir. Kazandığı rızk Allahu teala tarafından evine harcaması için verilir harama harcayan bir kimse için büyüklerden yardım istenebilir.