Soru ve Cevaplarla İslam ve Konudışı Soru ve Cevaplar Forumundan Hafızlık Ve Arapça Üzerindeki Çalışmalar Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Hafızlık Ve Arapça Üzerindeki Çalışmalar

  Reklam
  SORU: Selamün aleykum. Hocam sizin ilminizden nasipleniyoruz, çalışmalarınızdan, emeklerinizden Allah razı olsun. Ben içinden çıkamadığım bir sorunu çözebilmek adına sizden yardım istiyorum. Ben imam hatip mezunuyum. İmam hatipten sonra iki şey, amacım doğrultusunda kullanacağım iki büyük aracım oldu. Bunlar; hafızlık ve arapça. Hafızlık ve arapça üzerinde çalışmalarım oldu ancak tamamlamak nasip olmadı. Şimdi ikisinde de yarım kalmışlık var ve ben tamamlamayı çok istiyorum. Çünkü hedefime ulaşabilmem için olmazsa olmaz olarak görüyorum. Nasıl ve ne şekilde çalışmamı, hangi yol ve yöntemi takip etmemi tavsiye edersiniz. Sizin tavsiyelerinizi yol aydınlığı kabul ederek bekliyorum hocam. Allah razı olsun hocam. Selametle. CEVAP: Selamünaleyküm.
  Bu iki şey de sizin için farzı ayın değildir. Özellikle fıkıh bilginizin ilerlemesi için çalışsanız daha büyük bir iş yapmış olursunuz.
  Her üç iş için de yaşınız, evlilik, imkânlar ve çevre gibi durumunuzu bilmemiz durumunda daha sağlıklı cevaplar verebiliriz.


  Paylaş
  Hafızlık Ve Arapça Üzerindeki Çalışmalar Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Hafızlığa karar vermek çok güzel bir şey bunu uygulamak ayrı bir güzel. Arapça dersi almak da önemlidir. Kuranı kerimde geçenleri anlamaya yarar.