Soru ve Cevaplarla İslam ve Konudışı Soru ve Cevaplar Forumundan Annemi korkutan bu rüyanın yorumu nedir? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Annemi korkutan bu rüyanın yorumu nedir?

  Reklam
  S.a Size bir sorum olacaktı Annem Rüyasında beni görmüş kız kardeşim benim kalbimi söküp çıkarıyomuş daha sonra ellerimide kesmiş ve anneme bakın ellerinide kestim deyip elimi gösteriyomuş annem çok korkmuş lütfen beni aydınlatabilirmisiniz ?


  Paylaş
  Annemi korkutan bu rüyanın yorumu nedir? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Alıntı berqejuan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  S.a Size bir sorum olacaktı Annem Rüyasında beni görmüş kız kardeşim benim kalbimi söküp çıkarıyomuş daha sonra ellerimide kesmiş ve anneme bakın ellerinide kestim deyip elimi gösteriyomuş annem çok korkmuş lütfen beni aydınlatabilirmisiniz ?
  ve aleykumusselam rüyalarla amel olunmaz
  Allah (c.c) bu rüyayı hayıra çıkarsın
  eklenen yoruma bakabilirsiniz


  --------------------


  Yürek


  Rüyada kalp görmek birçok iyi huylara yorumlanir. Rüyada kalbinde bir korku hissettigini duymak, hak yolunda yürüyüp kimsenin malina, irzina, namusuna göz dikmeyen dürüst ve dindar bir adamla tabir olunur. Kalp vücudun hayat merkezi oldugu kadar, duygu ve his bakimindan en hassas noktasidir, iyilik, açiklik ve sirlarin korundugu ve üretildigi yerdir. Bundan dolayi da kalp konusunda görülecek rüyalar bütün bu hususlar göz önüne alinarak rüyanin olusuna göre yorumlanmalidir.
  Rüyada kalbinin karninda bulundugunu görmek, dininin sag lam olduguna; kalbinin hizli hizli attigini görmek, dünya ve ahiret islerinin yolunda bulunduguna isarettir. Bazi tabirciler kalbi ka dinla da yorumlarlar. Rüyada kalbinin parçalandigini gören, sikintida ise sikinti ve kederinden kurtulur, hasta ise iyilesir. Kalp bir bakimdan rüya sahibinin esi olarak tabir edilir. Kalp ayni zamanda insanin dini inancinin kaynagidir. Bu se beple bir kimse kalbinde bir göz bulundugunu görse bu gözle dün yayi ve dünyadaki özellikleri yani akil, zeka ve din bakimindan olan her seyi müsahede ettigine delalet eder.


  Bazi yorumculara göre de, kalp, amirlerine veya islerini yürü ten kimseye isarettir. Rüyada kalbinin çikarildigini görmek, çeke cegi bir korkudan dolayi delirecegine veya dini inancinin bozula cagina delalet eder. Kalbinin körlendigini veya karardigini görmek, hakikati göremedigine, anlayamadigina ve hak yolunu seçemedigine isarettir. Rüyada kalbinin olmadigini görmek, eger dindar bir kisi ise Cenab i Hakk a olan bagliliginin devam ettigine ve Allah (cc)dan korkusunun sürdügüne delalet eder.

  Tanindigi veya tanimadigi bir kimsenin kötü bir duruma girip, perisan bir hale geldigini görerek, kalbinin üzüldügünü görmek, rüya sahibinin Allah in emir ve nehiylerine candan bagli olduguna, kimsenin kötü bir duruma düsmesine gönül rizasi ile bas egmeyecegine yorumlanir. Rüyada kalbinde bir hastaligin bulundugunu görmek, o kimsenin kötü bir insan olduguna isarettir.

  Rüya da, Allah in (cc) emirlerine ve Peygamber (SAV) Efendimizin hadi si seriflerine karsi kalbinin kapali oldugunu ve bütün bunlari süphe ile karsiladigini görmek bu kimsenin büyük bir günah denizde bulunduguna, Allah i anmaktan ve Peygamber Efendimizin hadislerini dinlemekten caninin sikildigina delalet eder. Nablusi ye göre: kalp görmek, zihin, zeka, akil, duyus, din, ve hüküm ile yorumlanir. Güzel ve çirkin, iyi ve kötü her rüya bunlar dan birisi ile kiyaslanir. Salimi ye göre: rüyada kalp görmek, dinde iyilesme, iyi dü sünme e ve iyi sözdür. Kalbinin çalinip götürüldügünü görmek dört sekilde tabir olunur: Siddetli korku, delilik, dinin ifsadi, musibet. Rüyayi gören veya rüyanin delalet ettigi kimse siddetli korkuya düser, deli olur, dininde fesada ugrar, yahut baska bir musibete çatar. Rüyasinda kalbini siyah gören, Hak tan uzaklasmistir. Çok günah isler. Kalbi dogrulugu görmez. Kalbinin üzerinde bir kilif, bir muhafaza, bir Örtü oldugunu görmek, bu rüya gibi tabir olu nur.

  Gögsü yarilip kalbinin çikarildigini görmek, zeka ve anlayisindan ve akildan yoksunluga, dininde fesat olacagina delalet eder. Kalbinin yarilip yikandigini görmek, dininin kuvvetine, fesattan kurtulmaya. kalbinin içine güzel kokulu bir sey veya seker gibi tatli bir Madde dolduruldugunu görmek, iman nuru ile dolacagina, kalbinin içine fena ve pis kokulu bir sey dolduruldugunu gör mek, Ahlaksizliga, günaha. dininin fesada ugrayacagina isaret tir. Kalbini yarali ve çibanli, kan ve irin içinde görmek, bir seyden çok etkilenip üzülecegine, yahut kalbinde bir takim kötü fikirler dogacagina, kalbini pisirip yedigini görmek, herkese iyilik edecegine delalet eder. Kalbini yumusak görmek, merhamet sahibi ol duguna, kalbini beyaz ve parlak görmek, iyi kalplilik ve iyi niyete delalet eder.

  Bir baska rivayete görede: Rüyada kalp görmek, adamin kahramanligina. emir vermesin , oyun oynamasan, cesaretine, akilli, zekî, cömert ve müsamahakar olduguna. ahlak, tabiat ve adetine isarettir. Bir kimse rüyada kalbinde korku bulundugunu görse, o kimsenin hakka uymasina ve dogru yolu bulmasina isarettir. Kalb, vücudun meliki, din. dünya, gizli ve asikar yönleriyle vücudu koruyan, vücut için lüzumlu tedbirleri alan ve vücudun sir yendir. Bundan dolayi rüyada kalb de iyilik ve kötülükten görülen seyin miktarinca tabiri vücuda aittir.

  Bir kimse rüyada kalbinin kaminda çiktigini görse, o kimsenin dini güzel olur. Bazi tabirciler; kalpler, kadinlarla tabir edilir, dediler. Rüyada kalbinin parçalandigini gören kimse, hasta ise hastaligindan ve sikintilarindan kurtulur. Kalb, rüya sahibinin hanimina isarettir. Kalb insanin dini ve zekasidir. Bundan dolayi bir kimse kalbinde göz bulundugunu görse, o kimsenin, akil, zeka ve anlayisina. dindarligina ve güzel sekilde konustuguna isarettir.

  Bir kimse rüyada kalbinin kamindan kaçirildigini görse, ariz olacak bir korkudan dolayi kalbinin perisan veya aklinin gidecegine ya da dininin bozulacagina isarettir. Kalbinin karardigini veya perdelendigine, hakikati anlayamadigina ve gözleriyle hak yolunu görmedigine isarettir. Rüyada kalbinin parçalandigini gören kimse, korku, zühd ve takva sahibi ise, o kimsenin Cenab i Hakka olan kalbi rabitasinin devam ettigine ve Allah (C.C.) dan korku üzere bulunmasindan dolayi onun Allah a olan baglilik ve rabitasina hiç bir seyin manî olmayacagina isarettir. Bir kimse kalbinde bir hastalik bulundugunu görse, o kimsenin münafik olduguna isarettir.  Yürek


  Bakınız; Kalp.


  Kişi yüreği elinde tutuyorsa mevki sahibi olur.

  kaynak:Mollacami rüya tabirleri
 3. 3
  Tşk Ederm Allah Sizin Yardımcınız olsun. Peki kesik el ne anlama geliyo acaba 4. 4
  Alıntı berqejuan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Tşk Ederm Allah Sizin Yardımcınız olsun. Peki kesik el ne anlama geliyo acaba
  amin Allah (c.c)cümlemizin yardımcısı olsun
  rüyada el görme İmam Nablusi'nin yorumundan okuyabilirsiniz.


  -------------------

  Rüyada El görmek

  Rüyada görülen el, iyiliği, kuvveti ve güveni temsil eder. Sağ el rüya sahibinin kuvveti, geçimi, kazancı, malıdır. Rüyada elinin uzadığını ve kuvvetli olduğunu gören kimse, düşmanını yener.

  Rüyada sanatçı eli görmek, sanatında usta, akıllı ve zeki olmaya yorumlanır.

  Rüyada kendi eline başka bir el bitiştiğini gören kimsenin malı artar. Bazen de rüyayı görenin bir çocuğu veya erkek kardeşi yahut bir oğlu doğar.

  Rüyada gözüyle gördüğü gibi eliyle de gördüğünü görse, o kimsenin kendisine helal olmayan kimse ile cinsi münasebette bulunmasına yorumlanır.

  Rüyada iki elinin de açık olduğunu gören kimse cömert olur.

  Rüyada sağ elinin kendisiyle konuştuğunu ve ona: "Güzel yaptın" dediğini gören kimsenin geçimi güzel olur. Sol elinin kendisiyle konuştuğunu gören şahsa, kardeşi veya hanımı yahut ortağı iyilik ederler. Ellerinin konuştuğu sözler kötü olursa, o kimsenin fiil ve amelinin çirkin olmasına yorumlanır.

  Elini koltuğu altına sokup, çıkardığını ve elinin de nurlu olduğunu gören şahıs, öğrenci ise, ilimde ilerler, esnaf veya sanatkar ise şöhrete kavuşur.

  Elinden ateş çıktığını gören şahıs, öğrenci ise, ilimde sultan olur ve düzgün konuşur. Tüccar ise, ticaretinde kuvvetli olur.

  Elinden su çıkan kimse, mala kavuşur. İki el rütbeye, makama, iki erkek çocuğa ve devlete yorumlanır. Elleriyle bir şeyler alıp verdiğini gören kimse için de salih amel işlemesine yorumlanır.

  Sağ el erkek çocuğa, babaya,dosta ya da arkadaşlık yaptıı kimselere yorumlanır. Sol el, eş, ana veya kızkardeştir. Bir şahıs rüyada iki elinden birisini kaybettiğini görse, o şahıs kaybettiği elinin işaret ettiği kimseyi kaybeder.

  Eller, sanatla ve yazı yazmaya da yorumlanır. Çünkü sanatkarlar işlerini elleriyle yaparlar. Katip de eliyle yazar ve bunları yaparken de elleri hareket eder.

  Bir kimsenin rüyada sağ eliyle bir kimseyi tuttuğunu, sonra elini sol tarafına dönderdiğini görmesi, o kimsenin o şahıs hakkında yapacağı ihanet ve hakarete yorumlanır. Rüyada elinin uzun olduğunu gören kimsenin, fazilet, ihsan ve iyilikle kötülere galip geldiğine yorumlanır.

  Bir kimse rüyada iki elinden birinin kısaldığını görse, o kimsenin yardım ve ihsan ederken elini kısa tutmasına yorumlanır.

  Bir kimse rüyada iki elinin ve ayaklarının kesilmiş olduklarını görse, o kimsenin bozguncu birisi olduğuna yorumlanır. Rüyada elinin yok olduğunu gören kimse, aşıktır. Rütbeli birisi, il ve ayaklarının kesildiğini görse, vazifesinden alınır.

  Bir kimse rüyada iki eliyle beraber başka bir el veya bir takım ellerin bulunduğunu görse, halkın elleriyle onun hakkında yapacakları lütuf, iyilik, ihsan ve yardımlarına yorumlanır. Bazı yorumcular, bu rüya, o şahsın, dost ve arkadaşlarının veya kuvvet ve kudretinin çokluğuna yorumlanır, derler.

  Ellerinin yumulduğunu gören kimse cimri olur.

  Elleri üzerinde yürüdüğünü gören kimse, elleriyle geçimi için çalışır.

  Sağ elinin çolak olduğunu görmek, geçiminin durgunluğuna veya büyük bir günah işlemeye yorumlanır. Rüyada elinin altın olduğunu gören kimsenin, elinde bulunan şey gider.

  Elinin bir peygamber eli olduğunu gören kimseye Allah (C.C.) hidayet bahşeder ve ona hayır ve bereket gönderir. Elinin zalim olan birisinin eline dönüştüğünü görmek, elinden çıkacak fenalık ve zulümdür.

  Bir kimse elinde başka birisinin eli bulunduğunu görse, o kimse başka birisinin kazancını yer.

  Rüyada elinin tamamını veya bir kısmını yediğini gören kimse, pişman olacağı bir iş yapar.

  Rüyada sağ elinin kesildiğini gören kimse, yalan yere yemin eder. Bazen de bu rüya hırsızlığa yorumlanır.

  Rüyada el ve ayaklarının kesildiğini gören kimse, ölür. Bazen de hapsedilir veya şiddetli bir hastalığa yakalanır. Bazen de bu rüya, fakirliktir.

  Rüyada bir işi sağ eliyle kuvvetli yaptığı gibi sol eliyle de kuvvetli yaptığını gören kimse, mal ve kuvvete kavuşur ve düşmanına galip gelir.

  Rüyada elinin kesilmiş olduğunu ve onu muhafaza edip, yanından ayırmadığını gören kimsenin bir çocuğu veya bir erkek kardeşi olur.

  Rüyada kendi elinin başka birisinin elinde olduğunu gören kimse, mal elde eder.

  Rüyada elinin kesildiğini görmek, aileden ayrılarak gurbete gönderilmeye veya meslek değiştirmeye
  yahut maaşından kesinti yapılmasına yorumlanır.


  Yabancı olan birisi rüyada elinin kesildiğini ve kan aktığını görse, o kimsenin eline mal geçer ve vatanına döner.
  Eğer kan akmazsa bulunduğu yerde kalmayı tercih eder
  .


  Rüyada elinin boynuna bağlandığını gören kimse, günah işlemekten menedilir.

  Rüyada iki elinin de topraklı olduğunu görmek, malca fakir olmaya veya çocuk ve kardeş yahut ilim ya da hayırca noksanlığa yorumlanır.

  Rüyada elinin damarlarından kan çıktığını gören kimse, zengin ise, onun malından damarlarından akan kan miktarı gider; eğer fakirse, o kadar mal kazanır.

  Rüyada ellerinin mermere dönüştüğünü gören kimsenin işi güçleşir.

  Rüyada görülen el, ondan meydana gelen sanata, alışverişe ve yapılan ahde yorumlanır.

  Rüyada elin güzelliği, baba veya çocuğun halinin güzelliğine yahut temiz mala ve güzel kazanca yorumlanır. Bazen bu rüya, arkadaş ve ahbaplar ile dost olmaya, bazen de elin güzelliği düşmana galip gelmeye işarettir.

  Olgun birisinin rüyada iki elini kaybettiğini görmesi, Allah (C.C.)'a güzel tevekkül etmesine yorumlanır. Rüyada ellerinin çok olduğunu görmek, haris, temahkar ve dünya malını biriktirmek için fazlaca çabalamaya yorumlanır.

  Rüyada elinin yırtıcı bir hayvan eli olduğunu gören kimse, namazı terkederek nefsani arzularına uyar.

  Bir kimsenin rüyada kendisinin solak olduğunu veya solak olan birisini görmesi, fayda, rızık ve geçiminin bol olduğuna yorumlanır. Çünkü her çetinlikten sonra bir kolaylık vardır.

  Rüyada elinin kedi eli olduğunu gören kimse, bazen düşmanına zafer bulur veya duvarlara tırmanan ve çıkan bir hırsız olur. Bazen de bu rüya, bayağı bir kimsenin bayağı kazancına yorumlanır.

  Rüyada sağ elinin sol elinden uzun olduğunu gören kimse, yardım ve ihsanda bulunur ve kendisini ziyaret etmeyeni o ziyaret eder.

  İmam NablusiRuyamda annemi cok kotu bi hastaliga yakalanmis,  annem beni ruyamda korkuttu