Soru ve Cevaplarla İslam ve Konudışı Soru ve Cevaplar Forumundan Başı Açık Fotoğraflardan Günah Olur mu ? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Başı Açık Fotoğraflardan Günah Olur mu ?

  Reklam
  Başı Açık Fotoğraflardan Günah Olur mu ?

  Tesettüre girdikten sonra hayatında çok ciddî değişiklikler yapma heyecanı içinde olan hanımlar, önceki serbest hayatında geçirmiş oldukları birtakım hata ve yanlışlıklarını telâfi yollarını aramaktadırlar.

  Daha önce giymiş olduğu elbiselerden, evinde kullandığı eşyalara, dostluk kurduğu kişilerden okuduğu dergi, kitap ve gazetelere varıncaya kadar hayatında pekçok değişikliklere girmektedir. Bu değişiklikler “öncekilerin” ne yapılacağı hususunu gündeme getiriyor.

  İşte bunlardan biri de açıkken çekilen resimler, fotoğraflardır. Bu yanlışlığın telâfisi hem kolay, hem de zordur. Kolay olan, kendi elinizde ve evinizde olan resimler. Bunları kendi yakınlarınızın dışındaki erkeklere göstermemeli.

  Yakınlar derken mahrem olan erkekleri kastediyoruz. Bu resimlerden bir kısmı da akraba ve tanıdıkların albümünde yer almaktadır. Şayet mümkünse bunların iadesini istemeli, almaya çalışmalı, yahut nâmahremlere göstermemesi için ricada bulunmalıdır.
  Kaynak : Sorularla İslamiyet
  Paylaş
  Başı Açık Fotoğraflardan Günah Olur mu ? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Fotoğraf çekmek belli şartlara bağlı kalmak üzre caizdir. Bu da uzuvları belli olamayacak ve tam olarak seçilmeyen fotoğraflar caiz kabul edilmektedir.