Soru ve Cevaplarla İslam ve Konudışı Soru ve Cevaplar Forumundan Gerçekten Kendi Adıma Zor Durumdayım... Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Gerçekten Kendi Adıma Zor Durumdayım...

  Reklam
  Öncelikle gününüzün hayırlı olmasını dilerim.
  Ben şimdiki kadar bilgilerim tam olmadığından önceden fal bakmayı kendime bir eğlence edinmiş, doğru ya da yanlış bir şekilde eğlenmek için bakardım. İnsanlar doğrularlar söylediklerimi, bu beni telaşlandırdı ve araştırdım; okuyup anladıktan sonra ne kadar tehlikeli bir suda yüzdüğümü, ne kadar derin bir yanlışın içinde olduğumu fark ettim. Dikkatli oluyorum artık fakat etrafımdaki insanlar ısrarcı oluyor ve zorda kaldığımdan 'hayır' kelimesini kırmamak adına kullanmak istemediğimden bakmak durumunda kalıyorum, artık eskisi gibi değil tabi ki uyduruyorum ve bunu baktırmak isteyenlere dile getiriyorum. En son bu sabah daha doğrusu az önce de diyebilirim başıma bir şey geldi (ve ben uydursam da bi yandan gördüğüm şekilleri bir şeylere benzetip içimden istemdışı olarak yorumluyorum ancak söylemiyorum) bir telefonla dile getirmediğim ama içimden geçirdiğim benzetmeye yakın bir şey öğrendim. Bu beni ürkütüyor. Acaba imanım mı zayıf diyorum kendi kendime, bunu düşünmek bende ağır bir iç sıkıntısına yol açıyor, içinden çıkamıyorum. Bu konu belki de açılmıştır ancak ruhen iç sıkıntım olduğundan hemen yazmak istedim. Bana yardımcı olur musunuz. Sevgiler.


  Paylaş
  Gerçekten Kendi Adıma Zor Durumdayım... Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  kardeş insanlara hayır bakmıycam demekten korkma.bir süre sonra zaten istemeyeceklrdr senden.içini sıkma istersen sana hz.mevlananın manevi reçete olarak önerdiği tespihatı yazablrm.

  --------------------------


  Hz.Mevlananın tavsiye ettii tespihatı
  Cuma:

  Sübhânellâhi vel hamdü lillâhi ve lâ ilâhe ilellâhü vallâhü ekber* Ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azıym* (1000 defa)

  Cumartesi:

  Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü minez zâlimîn* (1000 defa)

  Pazar:

  Lâ ilâhe illellâhül melikül hakkul mübîn* Muhammedün rasûlüllâhi sâdikul va'dil emîn* (1000 defa)

  Pazartesi:

  Lâ ilâhe illellâhü azîzâ* Yâ Cemîl (1000 defa)

  Salı:

  Allâhümme salli alâ seyyidinâ muhammedin ve alâ âli seyyidinâ muhammedin ve sellim teslîmen kesîrâ* (1000 defa)

  Çarşamba:

  Lâ ilâhe illellâhü hâlisan muhlisâ (1000 defa)

  Perşembe:

  Lâ ilâhe illellâhü hâliku külli şey'in ve hüve alâ külli şey'in kadîr* (1000 defa) 3. 3
  Allah razı olsun Sırr-ı-Lika. Hemen başlayacağım. teşekkürler