Soru ve Cevaplarla İslam ve Konudışı Soru ve Cevaplar Forumundan Allah adına çalışmalarını sürdüren eşkilat yada kurumdan ayrılmak Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Allah adına çalışmalarını sürdüren eşkilat yada kurumdan ayrılmak

  Reklam
  SORU: Bir teşkilat yada kurum Allah adına çalışma yapıyorsa fakat içerisinde bir takım hastalıklı düşünceleri barındırıyorsa bu teşkilatı hataları olduğu ve daha iyisini yapmak adına bırakıp farklı bir kurum oluşturmak caiz midir? tefrika mıdır?

  CEVAP:
  Mümin en iyinin tabilidir ama en iyi iddiası ile vakit geçiren biri değildir. Hatasızlık arayışı yanlıştır. Hatalı ve eksik de olsa cemaat içinde olmak gerekir; daha az hatalısını ve daha mükemmelini bulduğumuzu görürsek ve bu görüşümüzde duygusal değilsek farklı yere geçebiliriz. Bu bizim adımıza bir hıyanet değildir. Zira asıl olan dinimizdir. dinimiz adına oluşturulan kurumları din yerine koymak bir hatadır. Böyle bir kurumdan ayrılmanız halinde de kardeşlik hukukunu koruyun; binalardan ayrılmak kardeşlik halkasından ayrılmak değildir. Mümin kardeşleriz, kardeşliğimiz teşkilatlarımızdan değerli olmalıdır. Selam ederim, muhabbetlerimi bildiririm.

  Nureddin Yıldız  Paylaş
  Allah adına çalışmalarını sürdüren eşkilat yada kurumdan ayrılmak Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Kulluğumu ifa etmenin yanında dünyalık kazancımızı da sağlama telaşına gireriz. Bunları bir arada yürütürken hatasız bir şekilde yol almamız neredeyse imkansızdır.