Soru ve Cevaplarla İslam ve Konudışı Soru ve Cevaplar Forumundan İçki İçenlerde Kurşun Zehirlenmesi Görülür mü? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  İçki İçenlerde Kurşun Zehirlenmesi Görülür mü?

  Reklam
  Bir çok araştırmalar, bilhassa bira ve şarapta olmak üzere belli miktarlarda kurşun bulunduğunu göstermiştir. İçki kullanan şahısların kanları bu yönden incelendiği zaman, bu kimselerde içtiği içkinin artmasına bağlı olarak nisbeti artan miktarda, kanlarında kurşun bulunduğu tesbit edilmiştir. Sigaranın kandaki kurşun miktarını arttırdığı, şahıs hem içki, hem de sigara içiyorsa kanlarındaki kurşun miktarı, hiç içki ve sigara içmeyenlere göre %44 nisbetinde arttığı görülmüştür.Bunun manâsı gayet açıktır. İçki içen şahıslar hem alkolden zehirlenmekte, hem de bir manada kurşun zehirlenmesine uğramaktadırlar. Buna bağlı olarak ta, başta böbrek hastalıkları ve yüksek tansiyon olmak üzere çeşitli hastalıklara yakalanmaktadırlar.
  s.i.e  Paylaş
  İçki İçenlerde Kurşun Zehirlenmesi Görülür mü? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  İçki içenler bir çok sağlık sorunu ile karşı karşıya kalmaktadır. Kurşun zehirlenmesi ve böbreğinde taşı olan taş düşürmeyi zorlaştırma gibi sorunlar başlıcalarıdır.