Soru ve Cevaplarla İslam ve Konudışı Soru ve Cevaplar Forumundan Bir Bardak Viski Yılan Isırmasına Faydalı mıdır? Yoksa Zararlı mıdır? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Bir Bardak Viski Yılan Isırmasına Faydalı mıdır? Yoksa Zararlı mıdır?

  Reklam
  İçkilerdeki alkol hiçbir zaman yılan zehirini nötralize etmez, yani tesirini önlemez. Yılan zehirlenmesine karşı yapılabilecek en kötü şey, belki de şahsa içki içirtmektir.Bir kimseyi yılan sokunca vücudun normal bir reaksiyonu vardır ki, vücutta bir gerginlik teşekkül eder. Bu damarların büzülmesine yol açar. Böyle bir durum vücut için o anda faydalıdır. Genellikle yılan ısırmasında kan dolaşımına zehirin yayılmasına mani olmak için, elde ve ayaklarda zehirlenen kısmın üstü kalınca bir bantla bağlanır. İşte bu esnada şahsa viski içirmek veya herhangi bir içkiyi içirmek, ciltteki kan damarlarının genişlemesine ve yılan zehirinin vücuda daha rahat yayılmasına imkân verir. Böyle bir durum meseleyi daha da kötüleştirir.Yılan zehiri genellikle kan basıncının düşmesine sebep olur. Bira, şarap veya herhangi bir içkide kan basıncını düşürür. Yılan zehirinin kan basıncını yani tansiyonu düşürmesi, içkinin kan basıncını düşürmesi ile birleşince hâdise ölümle neticelenebilir.
  s.i.e  Paylaş
  Bir Bardak Viski Yılan Isırmasına Faydalı mıdır? Yoksa Zararlı mıdır? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  İçkinin tek bir faydası olsaydı Allahu teala onu insanlara yasaklamazdı. Araştırıldığında birden fazla zararı ortaya çıkaracak bir çok hastalığa yol açan bir içecektir.