Soru ve Cevaplarla İslam ve Konudışı Soru ve Cevaplar Forumundan Dinimizde yapılan büyüye karşı ne yapmamız öğütleniyor? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Dinimizde yapılan büyüye karşı ne yapmamız öğütleniyor?

  Reklam
  SORU: Babam 6 aydan fazla bir süredir kocası yatalak olan bir kadınla görüşüyordu. Uzun zamandır babamı o kadından vazgeçirmek için uğraştık fakat bir sonuç alamadık. Annem de bugün bir hocaya gitti. Hoca da arada büyü olduğunu, kadının babama bir şeyler yedirdiğini söylemiş( Kadın bizim evimizin yakınlarında bir lokantada bulaşıkçılık yapıyordu). Hoca, anneme kadınla babamın arasını soğutacağını ve babamı eski haline yani evine bağlı hale getireceğini söylemiş.Benim 2 sorum olacak kıymetli Yıldız Hocama. Dinimizde yapılan büyüye karşı ne yapmamız öğütleniyor? Sınırlarımız nelerdir? Bir de şunları yapacağım diyen hocanın söylediklerine güvenip onun hazırladığı muska ve diğer şeyleri alıp kullanmalı ve uygulamalı mıyız? Lütfen yardım edin Hocam. Bizi bilgilendirin, yol gösterin. Aylardır evimizin ne tadı ne de tuzu var.


  CEVAP:
  Allah’tan nefislerimizin şerrinden bizi korumasını dileriz. Babanızın durumu esef vericidir. Ancak siz, kesinlikle babanızın hatabından ötürü ona karşı edep dışı tavırlar içinde olmayın. Onun hesabı Rabbi ile arasındadır. Dolaylı yollarla onu ikna etmeye çalışabilirsiniz.
  Babanızın yaptığının şukadar veya bukadar bir benzeri de büyü muhtevalı çözümlerdir. Nefis ve şeytan ağlarına takılmanın adı büyü olmuştur. Maalesef yoğun bir ilgi de görmektedir. Asla o yolları kullanmanızı tavsiye etmiyorum. İkna etme ve sabırla bekleme yolunu denemelisiniz. Bataklığın birinden çıkmadan diğerine girmenin ne anlamı olacak? Allah’a emanet olun.

  Nureddin Yıldız  Paylaş
  Dinimizde yapılan büyüye karşı ne yapmamız öğütleniyor? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Büyü yapan da büyüyü araştırana da günah yazılmaktadır. Bu nedenle kendisine büyü yapılmış olsa da büyü bozan ayeti kerimeler okunmalıdır. Çünkü her şeyi elinde tutan bir tek Allahu tealadır.