Soru ve Cevaplarla İslam ve Konudışı Soru ve Cevaplar Forumundan Ortamın bozulduğu şu zamanda kız çocuğunu okula göndermek mi göndermemek mi gerekir? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Ortamın bozulduğu şu zamanda kız çocuğunu okula göndermek mi göndermemek mi gerekir?

  Reklam
  SORU: Kızım var okula başlama yaşında. Okula gönderme konusunda düşünüyorum ne yapmalıyım diye. Şuan ki ortam gerçekten çok kötü en dindar aileler bile zor durumda kalıyor baş edemiyorlar okulda ki ahlaksızlıkla bu da beni üzüyor.okula göndermelimiyiz? Onun yerine hafızlık yapabilecekleri bir ortam mı sağlayalım kızlarımıza?

  CEVAP:
  Okula göndermemeniz bir çare değil; o da başka sorunlar üretecek. Cepheden kaçamazsınız. Bu bir cihaddır. Bizim asrımızın imtihanı budur. Okul seçin. Okula salmayın, gönderin. her dönüşünde dezenfekte edin, kötülük ortamına karşı iyilik evi olun. bir tür şeytanı öldürmeyi isteyerek imtihandan kurtulmaya benziyor düşünceniz. Kesinlikle yılmayacaksınız; ashabı kiram, şirk bataklığından kendilerini kurtardılar. Biz de bizim dönemimizin bataklıklarından kurtularak ecir kazanacağız. Müslümanlar olarak henüz okulun alternatifini oluşturabilmiş değiliz. Allah yardımcımız olsun. Dua edelim, çalışalım. En azından evlerimizi bataklık haline gelmekten koruyalım ki melekler bizde bir samimiyet görsünler.
  Nureddin Yıldız  Paylaş
  Ortamın bozulduğu şu zamanda kız çocuğunu okula göndermek mi göndermemek mi gerekir? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Kızları okula göndermemekle sadece o zaman için onu korumuş olursunuz. Kızın bir hayatı olacağı için hayata da karışması gerekir. Gereken eğitimi verip temelini oturttuktan sonra gönül rahatlığı ile gönderilebilir.