Soru ve Cevaplarla İslam ve Konudışı Soru ve Cevaplar Forumundan Cehennem ehlinin çoğu kadınlardır diye bir hadis var mıdır Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Cehennem ehlinin çoğu kadınlardır diye bir hadis var mıdır

  Reklam
  Soru: Bir kardeşimiz:
  “Cehennem ehlinin çoğu kadınlardır diye bir hadis var mıdır?” diye sormuş.
  Cevap: Evet böyle bir hadis var. Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyuruyor:
  “Cehennem ehlinin çoğu kadınlardır.”
  Nesei: 1493
  Cabir bin Abdullah (Radiyallahu Anhuma) şöyle dedi:
  “Bayram günü Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) ile namazda beraberdim. Hutbe okumadan önce ezansız ve kametsiz namaza başladı. Sonra Bilâl (Radiyallahu Anh)’a yaslanarak ayak üstü durup Allah’a karşı takvalı olmayı emir, Ona itaatli olmaya teşvik ederek halka vaaz ve nasihatte bulundu. Sonra kadınların olduğu yere geldi. Onlara da vaaz ve nasihat etti ve:
  ‘Sadaka verin, zira siz kadınların çoğu cehennem kütüğüdür’ buyurdu. Kadınların en hayırlılarından yanakları kırmızı olan bir kadın ayağa kalkıp:
  −Ya Rasulallah, niçin dedi. Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):
  −‘Çünkü siz halinizden çok şikâyet eder, kocalarınızın ihsanına karşı nankörlük edersiniz’ buyurdu. Bunun üzerine kadınlar kendi ziynet eşyalarını tasadduk etmeye başladılar. Bilâl (Radiyallahu Anh)’ın elbisesinin içine küpelerini ve yüzüklerini atıyorlardı.
  Müslim (885/4) Darekutni (2/47/16) Ahmed (3/314) Albani (3/99İrva)


  Paylaş
  Cehennem ehlinin çoğu kadınlardır diye bir hadis var mıdır Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Kadın erkeğe göre iradesi konusunda hata yapmaya daha meyilli olarak kabul edilmektedir. Kadın süse gösterişe önem verdiği için bu konuda eşini zorlayıp şükürsüzlüğe girebilir.cehennemin cogu kadinlar,  cehennem ehli kadınlar hadis,  cehennemin çoğu,  neden cehennemim çoğu kadın,  cehennem ehlinin çoğu kadınlardır,  cehennem ehlinin çoğu neden kadınlardır,  cehennemin çoğu kadınlar