Soru ve Cevaplarla İslam ve Konudışı Soru ve Cevaplar Forumundan Adet döneminde vücuttaki tüyleri almak ve tırnakları kesmek doğru mudur? Yapılmayacağını ve mekruh olduğunu duydum. Bu doğrumudur?” Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Adet döneminde vücuttaki tüyleri almak ve tırnakları kesmek doğru mudur? Yapılmayacağını ve mekruh olduğunu duydum. Bu doğrumudur?”

  Reklam
  Soru: Bir hanımefendi:
  “Adet döneminde vücuttaki tüyleri almak ve tırnakları kesmek doğru mudur? Yapılmayacağını ve mekruh olduğunu duydum. Bu doğrumudur?” diye sormuş.
  Cevap: Adet döneminde vücuttaki tüyler alınabilir ve tırnaklar da kesilebilir. Hiçbir sakıncası yoktur! Mekruhtur diyenlerin delil getirmesi gerekir!


  Paylaş
  Adet döneminde vücuttaki tüyleri almak ve tırnakları kesmek doğru mudur? Yapılmayacağını ve mekruh olduğunu duydum. Bu doğrumudur?” Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Adet döneminde tüyler alınıp tırnaklar da kesilebilir bu kesin olarak haram kılınmamıştır. Fakat mahşer gününde her şey şahitlik edeceği için ve vücuttan ayrılanlar geri döneceği için temiz olarak ayrılması tavsiye edilmektedir.