Soru ve Cevaplarla İslam ve Konudışı Soru ve Cevaplar Forumundan Harry Potter vb sihir ve büyü yapmaya konulu filimleri izlemek caiz mi? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Harry Potter vb sihir ve büyü yapmaya konulu filimleri izlemek caiz mi?

  Reklam
  Bu tip filmlerde izleyici, normal yaratılışı itibariyle bir insanın yapabileceği şeylerin kafi gelmediğini düşünüp, insanüstü özelliğe sahip varlık olma arzusuna kapılmaktadır.

  Oysa, insan yaratılabilecek en mükemmel düzende yaratılmıştır. Uçacak canlılar belli, yürüyecekler belli, yüzecekler bellidir. İnsan tüm varlıklar aleminde bir efendi konumunda olduğundan, bütün varlıkların yaptığı fiillerin bir benzerini (onlar kadar mükemmel olmasa da) yapabilmektedir. Daha fazlasını ise bu dünyada yapamayıp, inşaallah cennete gittiğinde tüm isteklerine kavuşacaktır.

  Çoğu zaman küçük yaştaki izleyiciler, bu filmlerdeki hayali kahramanlara özenip balkondan atlama, kardeşini kesme, arkadaşını dövme gibi anormal davranışlara girişebilmektedirler.

  O yüzden hayal ürünü olan, bu tarz filmlerde eğer alacağımız bir ders bir ibret varsa izlemeli, yoksa ve eğer zarar veriyorsa, izlememeye gayret göstermeye çalışmalıyız.


  Paylaş
  Harry Potter vb sihir ve büyü yapmaya konulu filimleri izlemek caiz mi? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Büyü ve sihir içerikli filmler izlendiği zaman bu tür şeyleri zamanla daha normalmiş gibi algılanmasına yol açar. Bu nedenle ders alınmayan filmleri izleyip zaman kaybı yaratmamak gerekir.harry potter soruları ve cevapları,  büyü sihir konulu filmler,  sihir konulu filmler