Soru ve Cevaplarla İslam ve Konudışı Soru ve Cevaplar Forumundan Erkeğin karısını (eşini) insanlar içerisinde küçük düşürmesi doğru mudur? Kocanın karısını emir vererek bir şey yaptırması dinimizde normal mi? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Erkeğin karısını (eşini) insanlar içerisinde küçük düşürmesi doğru mudur? Kocanın karısını emir vererek bir şey yaptırması dinimizde normal mi?

  Reklam
  Böyle bir durumda sabrederseniz büyük mükafatı vardır. Bu gibi anlaşmazlık durumlarında eşinizle açıkça konuşmanız en uygunudur. Konuşurken kırmadan güzel bir lisan kullanmak daha etkili olacaktır. Dinimizin bu konudaki emir ve yasaklarını da eşinize anlatabilirsiniz.

  Erkek, hanımına karşı saygılı ve sevgi ile yaklaşmalıdır. İnsanlar içerisinde hanımını küçük düşürmek ona hakaret etmek kul hakkına girer. Kim olursa olsun kalp kırmayı, insanları incitmeyi Allah yasaklamıştır.
  Hanımına karşı kötü davranan insanlar Allah katında mesul olurlar. Erkeğin hanımını Allah'ın bir emaneti olarak görüp güzel muamele yapması gerekir.


  Paylaş
  Erkeğin karısını (eşini) insanlar içerisinde küçük düşürmesi doğru mudur? Kocanın karısını emir vererek bir şey yaptırması dinimizde normal mi? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Ne erkek ne de kadın birbirlerini yalnız oldukları zaman da küçük düşürecek şekilde konuşmaları doğru değildir. Neticede o sözlerden sonra tekrar bakılacak yüz yine eşinin yüzüdür.