Soru ve Cevaplarla İslam ve Konudışı Soru ve Cevaplar Forumundan Muskanın İslam'daki yeri nedir; muskanın etkisi var mı? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Muskanın İslam'daki yeri nedir; muskanın etkisi var mı?

  Reklam
  Muskanın İslam'daki yeri nedir; muskanın etkisi var mı?
  Korku gibi şeylerden korunmak için dua etmek ve âyet ile hadis gibi şeyleri yazıp taşımak dinen caizdir. Abdullah bin Ömer Hz. Peygamber (asm)'den şöyle rivayet etmiştir:
  "Sizden biriniz uykuda korkarsa şöyle desin: Allah'ın gazab ve azabından ve kullarının şerrinden, şeytanların vesvesesinden ve yanıma gelmelerinden eksikliği olmayan Allah'ın sözlerine sığınırım." O zaman, hiçbir şey ona zarar vermez."
  Abdullah bin Amr onları temyiz çağına gelen çocuklarına öğretir, temyiz çağına gelmeyen çocukları için yazıp onların boynuna asardı (Ebu Davıd, Nesâî, Tirmizî).

  Ancak bunları istismar edip sanat haline getiren ve saf kadınlarla teşriki mesai edip onlarla haşr ve neşir olmak kesinlikle haramdır.


  Paylaş
  Muskanın İslam'daki yeri nedir; muskanın etkisi var mı? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Muska ya da buna benzer şeyler takmak yerine bu duaları ayetleri okumak daha faziletlidir. Kişi bunları takarak sadece kendini kandırır. Takılması tavsiye edilmez okunması tavsiye edilir.muskanın etkileri,  muskanin etkileri