Soru ve Cevaplarla İslam ve Konudışı Soru ve Cevaplar Forumundan büyük konuşmak :( Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  büyük konuşmak :(

  Reklam
  selamun aleyküm,Hayırlı sabahlar
  size kişisel bir sorunumdan daha doğrusu korkumdan bahsetmek istiyorum..
  ben lise 1.sınıfa giderken(işte 16-17 yaşlarındayım).rehber hocamız o günkü derste kızların kaçması konusunda öğrencilerden fikir alıyordu.o zamanlar mahallemizde bir kız,annesinin yeni ameliyat olduğu bir dönemde sevdiği kişiye kaçtı..bende şöyle bir yorum yaptım''ben ne kadar seversem seveyim ailemi o kişi için terk edemem,bizim mahallemizde bir kız annesi hastanede yatarken kaçtı''dedim.ve bir kaç yıl sonra kurduğum cümlelerin ne kadar tehlikeli olduğunu,kul hakkına girdiğimi aynı zamanda büyük konuşmuş olduğumu öğrendim..o günden beri hep dua ediyorum..''Allah'ım ben büyük konuşunca,birini kınayınca gerçekleşeceğini bilmiyordum,affet ne olur ailemi utandırmama izin verme diye.
  şimdi sizce bilmeden söylediğim için korkmama gerek yok mu? Ya da bu hatamı nasıl telafi edebilirim.Lütfen bana yardımcı olun.Şimdiden teşekkürler.


  Paylaş
  büyük konuşmak :( Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bir insanın arkasından konuşmak gıybet sayıldığı için kul hakkına girer ve kul hakkı helallik dilemedikçe affedilmez. Mümkünse anlatılıp helallik istenir ardından tövbe edilir.islamda büyük konusma,  dinimizde büyük konuşmak,  büyük konuşunca helallik alma