Soru ve Cevaplarla İslam ve Konudışı Soru ve Cevaplar Forumundan Nazar büyü var mıdır? Büyücüye gitmek caiz midir? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Nazar büyü var mıdır? Büyücüye gitmek caiz midir?

  Reklam
  Nazar büyü var mıdır? Büyücüye gitmek caiz midir?


  Bir tanıdığım günümüzde saygın bir cemaate bağlı bulunan güvendiği saygın bir kişiye, iki nişanlının aralarındaki problemlerin neden kaynaklandığını sorar. Dinleyen kişi nişanlıların isimlerini ve anne baba isimlerini öğrenmek ister, sonra nazar olabileceğini, şeytanın bu nişanlı iki kişiyle uğraştığını söyler ve 7 gün boyunca 1 Yasini Şerif 170 Ayetel Kürsi okunması gerektiğini söyler. Benim sormak istediğim bu kişi sadece isimleri öğrenerek neye dayanarak bunu söyler?

  Nazar haktır, birileri hakkında nazar olmuş olabilir ifadesini kullanmak keramet değildir. Zira herkes için bu ihtimal var yani herkes için nazar olmuş olabilir denilir sonuçta ihtimalli bir söz. Şeytanın bu iki nişanlıyla uğraştığını söylemekte de bir keramet yok. Çünkü şeytan yalnızca bu iki kişiyle değil herkesle uğraşıyor. Sonuçta bahsettiğiniz durumda olğanüstü olan hiçbir şey yok. Bu sözleri herkes ifade edebilir. Bunları söylemek için bir şeylere dayanmaya gerek yok.

  Maalesef bu tür konular çokça suistimal edilmektedir. Bu tür hadiselere itibar etmemek gerekir. Bazı insanlar bu manada metafizik varlıkların isimlerini alet ederek menfaat sağlamaya çalışmaktadır. Tavsiye ettiği şeyler yapıldığında insanlar fayda göreceğine inanırsa psikolojik bir rahatlama hissediyor ve bu rahatlığı da bunu tavsiye eden kimseye malediyor.
  s.islamiyet


  Paylaş
  Nazar büyü var mıdır? Büyücüye gitmek caiz midir? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Nazar vardır fakat nazar değdi diye büyücüye gitmek hem gereksiz hem de büyücülere hak vermiş gibi olup günaha girilir. Nazar için nazar ayeti vardır. Kişi kendine de okuyabilir bir başkası sırtını okşayıp okuyabilir. İyi niyetli bir kimse okuduğunda ve nazar varsa okuyan kişinin gözlerinden yaşlar dökülür.nazar olmus,  cazı varmıdır,  cazi var mıdır,  büyü varmidir,  iyi büyü varmıdır