Soru ve Cevaplarla İslam ve Konudışı Soru ve Cevaplar Forumundan Büyüden korunmak için yapilmasi gerekenler Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Büyüden korunmak için yapilmasi gerekenler

  Reklam
  Büyüden korunmak için yapilmasi gerekenler


  Büyüden korunmak için yapilmasi gerekenler
  - Bir miktar suya Ayet-el kürsi, Ihlas ve Muavvizeteyn [Nas ve Felak] surelerini okumalidir! Büyü yapilan kimse bundan üç yudum içmeli, kalan su ile gusledilmelidir!

  - Üç kere Salevat-i serife okumali, sonnra yedi Fatiha, yedi Ayet-el kürsi, yedi Kâfirun suresi, yedi Ihlas-i serif, yedi Felak ve yedi Nas surelerini okuyup kendi üzerine veya hastanin üzerine üflemelidir! Bunlari tekrar okuyup hastanin odasina, yatagina, evin her yerine, bahçesine üflemelidir!

  - Fatiha, Ayet-el kürsi ve dört kul, (yani Kâfirun, Ihlas, Felak ve Nas sureleri) yediser kere okunup hastaya üflenirse, bütün afetler, dertler için, sihir (büyü), nazar için iyi gelir. Tuz üzerine okunup, suda eritilerek içmek de olur.

  - Sabah aksam, Bekara suresinin basindan dört ayet ve Ayet-el kürsi ile, Ayet-el kürsiden sonraki iki ayeti ve Bekara suresinin sonundaki 3 ayet, hastanin üzerine okunursa, iyi olur.

  - “La ilahe illallahü vahdehü la serike leh lehülmülkü ve lehülhamdü ve hüve ala külli seyin kadir” okunmalidir! (21)

  - Günde 500 kere “La havle vela kuvvete illa billah-il-aliyyilazim” okunmalidir! Baslarken yüz kere salevat ve bitirince de yine yüz kere salevat getirmelidir!

  - 25 kere Estagfirullah denir. Sonuncussunda ve etubü ileyhe kadar okunur. Sonra onbir ihlas ve yedi kere Fatiha-i serife ve otuz üç kere, Allahümme salli ve sellim ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed okuyup, sevabi Peygamber efendimizin ve Eshab-i kiramin ve Evliyanin ruhlarina ve sonra Silsile-i aliyye denilen büyük âlimlerin isimlerini söyleyip; bu büyüklerin ruhlarina hediye edilir. Bunlarin hürmetine sifa vermesi için Allahü teâlâya duâ edilir. Hergün sabah-aksam böyle duâ edilir. (Silsile-i aliyye büyüklerinin isimleri “Sifa için okunacak duâ” bahsinde yazilidir.)

  Ayat-i hirz nasil okunur?

  Abdest alinip, 7 istigfar ve 11 salevat okunup, hastanin sihhatine niyet ederek, günes dogduktan ve ikindi namazindan sonra, günde iki defa hasta üzerine okunmali, isaretli yerlerde (“yenfüs” yazan yerlerde), hasta üzerine üfürülmeli, sifa buluncaya kadar [kirk gün kadar] devam etmeli. Her okumasinin sonunda, bir Fatiha okuyarak sevabi, Peygamber efendimizin ve Behaeddin Buharî, Ahmed Rifai ve Imam-i Rabbanî hazretlerinin ruhuna hediye edilmeli. Bir nüsha da yazip, yaninda tasirsa, sihirden, büyüden, nazar degmesinden korur.  Paylaş
  Büyüden korunmak için yapilmasi gerekenler Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Büyü genelde bir insana ait saç ya da tırnak gibi bedeninden ayrılmış şeylerle yapılır bunları toprağa gömerek zamanla yok olması sağlanabilir. Ayrıca müminin silahı duadır buyurmuş peygamber efendimiz Allah'ın gözetiminde olan bir kimseye hiç bir şey olmaz.büyüden korunmak için yapılması gerekenler