Mumine.com ve Konu Dışı Başlıklar Forumundan Marsa gidecek olan küçük astronot bir daha dünyaya dönmeyeiblir Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Marsa gidecek olan küçük astronot bir daha dünyaya dönmeyeiblir

  Reklam
  ABD, 2035 yılında Mars'a göndereceği astronotları şimdiden seçip yetiştirmeye başladı. Bunlardan biri, 11 yaşındaki Alyssa Carson. 7 yaşından beri eğitilen Alyssa Carson, 2035'te Mars'a gidip geri dönmeyebilir.

  Henüz 11 yaşında olan Alyssa Carson, Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), tarafından çok özel bir görev için eğitiliyor. 2035 yılında Mars'a gidecek olan Alyssa Carson, dünyaya bir daha dönmeyebilir.

  Posta Gazetesi'nde yer alan habere göre, "Alyssa Carson henüz 11 yaşında. Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA tarafından çok özel bir görev için 7 yaşından beri eğitiliyor. Alyssa 2035’te Mars’a gönderilecek ekipte yer alacak. Mars’ta kurulacak bir kolonide yaşamaya başlayacak olan Alyssa’nın dünyaya bir daha hiç dönmeme olasılığı da var. Amerika’da 7 kez uzay kampına katılan Alyssa geçtiğimiz günlerde ‘Uzay Kampı Türkiye’ programı için İzmir’e geldi. Alyssa 13’ünde dalış, 14’ünde pilot, 15’inde paraşüt ehliyetlerini alacak
  alıntı...  Paylaş
  Marsa gidecek olan küçük astronot bir daha dünyaya dönmeyeiblir Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  İnsanların merakları sayesinde öğrenmekten ve keşfetmekten hiç yorulmayacakları bir yönleri vardır. Öyle ki Marsa gidip dönme ihtimali olmaması bile göze alınabiliyor.