Mumine.com ve Konu Dışı Başlıklar Forumundan Peygamber efendimize mektup yazsaydınız nasıl bir mektup yazardınız? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Peygamber efendimize mektup yazsaydınız nasıl bir mektup yazardınız?

  Reklam
  • BismiLLahirrahmanirrahim
   Sevgili Peygamberim, kalbimde senin yerini, sana olan sevgimi anlatamam ama insan sevdiğini sevdiğine söyleyemezse bunun bir anlamı olur mu? Sana olan sevgimi nasıl anlatayım. Benim seni sevdiğimi bilmeni o kadar çok isterdim ki, beni tanımanı, beni de senin sevmeni benim varlığımı bilmeni. Bir bilseydin sana olan sevgimi , bir bilseydim senin de beni sevdiğini.

   Senin sevgini kazanabilmek için ne yapabilirim Ya rasulullah. Kendimi o kadar dünya işlerine kaptırmışım ki ben bile ne yaptığımın farkında değilim. Sanki sonbaharda bir ağaçta kalmış son bir yaprak gibi kendimi yalnız hissediyorum. Ve rüzgar beni almış koparmış uçuyorum bilmediğim yerlere. Rüzgarın eline esir olmuşcasına, dünyanın zevklerine esir olmuşcasına , rüzgarla uçuyorum. Sonra bir nur denizine düşüyorum. O sensin Ya Rasulallah. Seni buldum ya Ya Rasulallah rüzgar beni uçurmasın. O nur denizinde boğulayım. Senin nurunla bende nurlanayım. Beni yanından hiç ayırma Ya Rasulallah, beni bırakma. Beni rüzgara bir daha verme. Ağacıma dahi geri dönmek istemiyorum. Senin yanındayken bütün kötülüklerden uzak olurum. Senin yanında olmak sana kavuşmak , seninde beni sevdiğini bilmek. Başka ne isteyebilirim ki. Bütün insanlar senin sevginle yanarken, seninde beni sevdiğini bilmek. Biliyorum ki senin bizi sevmen senin güzel ahlakına sahip olmak demektir.

   Allahım bize peygamber efendimizin ahlakıyla yaşamak nasip et ki, peygamber efendimizin sevgisine layık olalım. Bu dünyada sana hasret yaşıyoruz Ya Rasulallah. Bu dünyada göremedik nur yüzünü, olamadık yanında, savaşamadık ta şehid bile olamadık senin yolunda. Bu aciz ümmetini ne olur sev Ya Rasulallah.

   Allahım ne olur affet bizi. Peygamber efendimizin yüzü suyu hürmetine affet. Bu aciz kullarını ne olur yolunda ayırma, ayırma ki sana kavuşalım. Senin sevginden ver bize verki senin sevginle herşeyi unutup sadece senin için yaşayalım. Günahımız binlerce , mağfiretine sığındık ,mağfiret et ne olur, ne olur Allahım.
  alıntıdır............vaktim olmadığı için şimdilik böyle olsun ama en kısa zamanda kendi duygularımı ekleyeceğim.

  şimdide tamamen kendi duygularımı yansıtan mektubu yazacağım. Dilerim melekler ALLAHIN izni ile ona ulaştırır.


  UTANIYORUM YA RESULALAH
  Çok utanıyorum çok.....sana nasıl anlatayım nerden başlayayım .sana layık olamadım olamadım olamadım......


  GÖZLERİM BAKARMIŞ AMA GÖRMEZMİŞ YA RESULALLAH....
  Bir sevgili varmış benden öte ama benden içerde bana yakın ama o kadar uzakda ki cennette
  ben bilmezmişim onu.Herkez uğruna ağlarken ben başka şeylerle gözlerimi yaşartırmışım. Hem de hiç uğruna. Ne kadar kör ne kadar amaymış gözlerim,affet YA RESULALLAH.
  34 Yaş ne demiş şair yolun yarısındayım belkide .Kimbilir belkide bitimindeyim .İçim yanıyor şimdi geçen o behbat zamana geçmişe. Ne trenler kaçırmışım.Nelerrrr kaçırmışım.... Seni kaçırmışım seni............... sevmeyi öğrenenememiş anlayamamışım. Elbette tarihde öğrenecekmişim elbette başka ilimlerde başka başka liderlerde sevebilirmişim ama ya sen ,....SEN BAŞKAYMIŞSIN.BAMBAŞKA....yüzünü görmedim sessini duymadım .ama seni tanıdım çok yakın tanıdım.K,itaplar var ya seni tanıttılar bana.senin gül olduğunu söylediler senin can ,kan olduğunu haykırdılar bana.Şimdi gözbebeklerim senin için doluyorsa kalbim senin için titriyorsa ve boğazım senin için düğümleniyorsa bil ki sana olan aşktandır.RABBİMİN sevgilisi ey güzel kokulu nebisi sen sen sen içimde sen dışımda sen.Affet ya RESULLALAH....
  Bir garip yolcuyum yolumu şaşırdım yolumda çok çamur vardı çamura pisliğe bulandım Layık değilim belki şefatin için....ama bak kapına geldim dayandım.Ne olur benimde elimden tut sancağının altına çek .O gün geldiğinde kime sığınayım?
  Canım kanım YA RESULALLAH...CANIM SANA FEDA YA HABİBALLAH.N e olur şefat eyle affeyle RESULALLAH  Paylaş
  Peygamber efendimize mektup yazsaydınız nasıl bir mektup yazardınız? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  ufffff neler yazmazdimki bende kisa zamanda kendi yazacagim duygulari buraya aktaracam inshaAllah.. 3. 3
  Yazamazdım kelimeler yetersiz kalırdı. 4. 4
  sİZLER yinede deneyin lütfen..........ama alıntı olmasın kendi duygularınız olsun. Belki o bunu hissedecek kimbilir? 5. 5
  Burce bacım yeminle yazamıyom kalbim titriyor, fena oluyorum. 6. 6
  Olur inşallah zamanla ama takvan demek ki çok güzel ki yazamayacak kadar içerlemektesin. Ne güzel ABLAM.ALLAH DAİM ETSİN 7. 7
  ben bu aksam yazacagim inshaAllah..cok heycanli..böylece kendimi de tartmis olurum..icimi dökerim kendisi hayatta olsaydi keske ama varmiscasina yazacagim mektubu aglicam simdi 8. 8
  yaz AMİRAM ben de şimdi kızı salllayacağım sallarken yazmaya başlayacağım....belki içimin rahatlamasına vesile olur 9. 9
  ay öp onu benim icin 10. 10
  öperim çoktan uyudu....kızımın bir resmini eklemek siterdim siteye ama nazar olur şimdi))eklemeyeceğim..Hakikaten çok tatlı. Yani kirpiye yavrusu pamuk görünürmüş.)))ALLAH ne güzel yaratmış. Çokşükür 11. 11

  Cevap: peygamber efendimize mektup yazsaydınız nasıl bir mektup yazardınız?

  aaa MashaAllah görmeyi isterdim gercekten..ama haklisin tabi bacim..


  Muminem Cevap: peygamber efendimize mektup yazsaydınız nasıl bir mektup yazardınız?

 12. 12
  ey Allah'ın Rasulu nebiyi elçisi habibi yaratılış sebebimiz. anam babam benkızım varlığım feda olsun sana.

  ümmetini cennet kapısında bekleyen peygamberim, her seferinde ümmetim ümmetim diyen peygamberim , haşr edilme gününde ilk olarak dirilen ve hemen ümmetim, ümmetim ne oldu diyen peygamberim kurban olurum seni yaratana.

  hamd u senalar olsun alemlerin rabbine ki onun varlığına birliğine ve senin onun kulu ve elçisi olduğuna inandığım için senin ümmetin arasında yer aldığım için şükürler olsun.

  seni görme arzusuyla yanıp tutuşan kalbim üzgün rüyalarımda net göremediğim hayal meyal hatırladığım veya hatırlayamadığım peygamberim gül cemalini, kokunu içime doyasıya çekmek, ayaklarının dibinde oturmak, her hizmetine koşmak istiyorum Allah'ın izni ile.

  Alemlerin Rabbinin cennetinde sana eş olmak nasip olsun bana inşaallah. seni kıskanıyorum herkesten seni seviyorum peygamberim canım anam babam kızım varlığım sana feda olsun.

  neler yazacağımı bilemedim hiç bilemiyorum gözlerim yaşlı yaşlı ancak bu kadar yazabildim.bütün kelimeler basit kalıyor, eksik ve onu tarif edemiyor. bu kadar yazabildim baktım anlatamıyorum bende pes ediyorum yazmaktan.
 13. 13
  bacım emeğine yüreğine sağlık.
  Kızınız nasıl oldu? 14. 14
  Allah cc şükürler olsun hastahaneden çıktık evde tedaviye devam ediyoruz ırsi bir hastalık iyi bakılırsa 7 veya 8 yasına kadar geçermiş.
  doktor bir liste verdi bana yapacaklarım ve yapmıyacaklarımla ilgili o listenin özetini söyleyim ablacım; kızım çocukluğunu yaşayamayacakpeygamber efendimize mektup,  peygamber efendimize mektuplar,  peygamber efendimize mektup yazalım,  peygamber efendimize mektup kısa,  peygamber efendimize mektup yazma,  peygamber efendimiz mektup,  peygamber efendimize mektup yaz