Mumine.com ve Konu Dışı Başlıklar Forumundan Erkekler Erkekliğinden Utanç Duyacak! Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Erkekler Erkekliğinden Utanç Duyacak!

  Reklam
  Erkekler Erkekliğinden Utanç Duyacak!


  Yıllardır kadını korumak adına feminist baskılar sonucu biri gidip, biri gelen yasalarla beraber aile kurumunun cılkı çıktı. Şimdi bardağı taşıracak son bir damla düşmek için vekillerimizin elinden onay bekliyor.
  “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı” tarafından TBMM’ye sunulan “Kadınları şiddetten koruyacak yeni yasa tasarısı” ndan söz ediyorum.
  Özetleyecek olursak, bu yasa onaylanırsa neredeyse erkekliğin hükmü ortadan kalkacak. Kadının ya da komşusunun şikayet etmesi halinde bir tokat, iteleme, bağırma bile şiddet olarak algılanıp koca hakkında işlem yapılacak. Yani ipler tümüyle kadının eline verilecek. Kadının canını sıkanın vay geldi başına!
  Eğer bu yasa şu haliyle bile onaylanırsa erkekler erkekliğinden utanç duyacak…


  Dikkat edin, kadın hakları diye çığırtkanlık yapanlar müslüman hanımlar, anneler değil. Kendilerini çağdaş, laik olarak tanımlayan kadınlar.


  Erkeklerden daha üst konumda olmayı ayrıcalık olarak gören kadınlar. Çoğuna göre bir kadının evlenmesine bile gerek yok. Günü birlik yaşasın, canı sıkıldı mı eş değiştirsin. Onlar evliliğin bir tutsaklık, kocaya itaatin kölelik olduğuna inanan, eşcinsel evliliklerin normal görülebileceğini savunan kadınlar.


  Uzmanlara göre, bu tarz sapık ilişkiler toplumda yaygınlaşıyor. Aile mefhumunu ortadan kaldırmak için elinden geleni arkasına koymayanlar var. Zaten yıllardır TV dizileriyle bu topluma yön veriliyor. Tüm sapkın ilişkiler bu dizilerde işlendi ve gençlere örnek oldu. Şu an senaristler ve bu kepaziliklere yazarak, oynayarak, yayınlayarak, seyrederek destek verenler toplumdaki utanç tablolarını da zevkle izliyorlardır sanırım.


  Genç erkeklerin çoğu artık evlenmek istemiyorlar. Çünkü onlar için evlilik kısıtlayıcı, köleleştirici bir kurum. Hangi erkek, her an şikayet edilme, hapse atılma korkusuyla, kadın baskısıyla yaşamak ister? Mevcut yasalarda bile bir çok yanlışlar varken, onay bekleyen bu yasa aile kurumunun dibine incir ağacı diker…


  Ne asabi, tahammülsüz, saygısız kadınlar var şu toplumda. Pireyi deve yapan, bu yasaya göre en ufak bir tartışma da eşini şikayet edebilecek çok kadın var. O halde erkek niye böyle bir kadına tahammül etsin? Bu tasarı yasalaşırsa boşanmaların, kavgaların, huzursuzlukların artması muhtemel… Bu yasa çağdaş kadınlara hediye olarak sunulmak isteniyor. Alıntı

  __________________________--


  BU YAZININ ALTINA kişisel fikrimide eklemek istiyorum bacılarım.

  Eşim beni üzdügü için komşum yada ben telefon açacagım.Gelin eşimi alın diyecegim. SONRASINI DÜŞÜNMEK BİLE İSTEMİYORUM. Kimsede düşünemez. Artk insanlar agız tadıyla bir tartışmada yapamıyacak.Seslerini yükseltemiyecekler. Bakmayın güldügüme, şaşırdıgım için gülüyorum.


  Herzaman sevdigim ve söyledigim bir söz vardır.EVLİLİK HAKLILIK YARIŞI DEĞİL MUTLULUK YARIŞIDIR
  öNCE SAYGI SAYGI SAYGI SAYGI.......... sonra sevgi

  Hiç bir zaman kadının psikolojik, cinsel, fiziksel saldırıya maruz kalmasını onaylamıyorum, onaylamakta mümkün değil.Bu saldırılara maruz kalan kadınlarında haklarını araması, yasal yollara başvurması hakkını koruması güzel birşey. AMA BU KADAR abartıyada gerek oldugunu düşünmüyorum.Buna kadın erkek hakkı demeden insan hakkı desek, açsak kitabımızı kadının sorumlulukları hakları, erkegin sorumlulukları hakları. BUNA GÖRE HAREKET ETSEK DAHA GÜZEL OLMAZMI?


  Paylaş
  Erkekler Erkekliğinden Utanç Duyacak! Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  İpek kardeş.....üzgünüm ama sana katılmıyorum. Bu yasaya sonuna kadar destek veriyorum. Senin bahsettiğin erkekler ya da yanlış anlamıyorsam eşler arasında ki ailevi mahremiyete tecavüz olarak nitelendirdiğin karışma durumu malesef bundan 16-17 önce olmuş olsaydı belki benim gibi çocukluğu şiddet içinde geçen bir fert yetişmeyecekti. Ben ve annem yıllarca babamın psikolojik baskısı ve şiddeti içinde yaşadık. Bunu ancak yaşayan anlar diyorum ben. Annemin üzerinde zigon sehpalar mı kırılmadı sandalyeler mi parçalanmadı.........babam dövmeye sövmeye başladı mı kendini kaybederdi. Onu kimse tutamazdı . Anneciğim 3 kez bel ameliyatı geçirdi. Ben altıma işerdim 12 -13 yaşıma dek hemde güpe gündüz. Arkadaşlarım babaları akşam 6 olunca eve gelecek diye sevinirken ben içki şişesi elinde olarak eve gelen bir babanın kızı olarak korku ile titrerdim . Eve hiç gelmesin isterdim.Komşular bile tedirgindiler. Kiracı olduğumuz yerden çıkartmak bile istediler. Çünkü oonlarında huzuru kalmamıştı. Annem şimdi tek omuzu kırık olduğu için (düşük) yamuk duruyor. Çoğu zamanda ağrılarla uyanıyor geceleri. Çok şükür boşandılar. Hemde ben evlendikten 2 yıl sonra . Onların bu anlaşamama durumu aile içi şiddet beni çok yaraladı. Hala bana etkisi devam ediyor. Sinirli bir yapım var. Çabuk bağırıyorum. Şiddet içerden film bile izlemek istemiyorum. Dayanamıyorum buna.Bunun ne demek olduğunu bilemezsin.
  Eğer bu yasa geçerse kadına olan şiddetin önüne set olacak. Çocuklar şiddet içinde yaşamak zorunda kalmayacak. Töre yüzünden katledilen kızlar azalacak. Ben kim ne derse desin sonuna kadar destekliyorum. 3. 3
  ben de size katılmıyorum ipek asya; biraz abartmışsınız öyle ufak tartışmalardan söz edilmiyor ;kadınlar ölüyor,anneler ölüyor,susuyoruz.kadınlar sırf kadın oldukları için fiziksel olarak maddi olarak güç yetiremedikleri için öldürülüyor eşcinsel ilişkinin konuyla bağdaştırılması ise tamamen manasız. herkesi kendimiz gibi bilmeyelim; kadınlar oldukça korumasız.onları güçlendirecek ne varsa ben desteklerim 4. 4
  Selamünaleyküm Bacılarım Görüşlerinize saygı duyuyorum. Bende bunu belirttim zaten şu cümlemle.

  Hiç bir zaman kadının psikolojik, cinsel, fiziksel saldırıya maruz kalmasını onaylamıyorum, onaylamakta mümkün değil.Bu saldırılara maruz kalan kadınlarında haklarını araması, yasal yollara başvurması hakkını koruması güzel birşey. AMA BU KADAR abartıyada gerek oldugunu düşünmüyorum.Buna kadın erkek hakkı demeden insan hakkı desek, açsak kitabımızı kadının sorumlulukları hakları, erkegin sorumlulukları hakları. BUNA GÖRE HAREKET ETSEK DAHA GÜZEL OLMAZMI?.'

  Bende bir kadın olarak hemcinslerimin magduriyetine seyirci kalmak, magdur eden erkegi baştacı yapmak amacında değilim. Ama yasayı inceleme fırsatı buldunuzmu bilmiyorum.başkalaşma ve benzeşme tavırlarıyla özden ayrılmış, ortamın anlayış ve bakışına yönelmiş iki ara da kalmış bir anlayış kanunlarıyla yine sorunlarının çözülebilecegine inanıyorum.Sadece kendimizi kandırıyouz.

  Bence Türkiyede kadın sorununu çözmek için atılması gereken 3 temel adım din ekonomi ve eğitim olmalı.AncaknKadınların okuma oranı artarken, fakülteli sayısı tavan yapmışken, kadınlar için yeni yeni kanunlar çıkarılmışken neden öldürülen kadın sayısı artıyor?
  Ve neden her geçen yıl boşanma oranları, ailelerde kavgalar, geçimsizlikler, mutsuzluklar katlanarak artıyor?Kimsesiz çocukların, tacize, şiddete uğrayan çocukların sayısı da buna mukabil artıyor. Ülkemizde niçin üst üste huzur evleri, kimsesiz çocuklar için yurtlar açılıyor?

  Siz eşine dayak atan kadını bırakın, Kaç kardeşsiniz diye soruldugunda kızkardeşlerini saymadan 4 kardeşiz diyen kişi sadece kırsalda anadoluda yaşamıyor.Bunu söyleyen 2012 yılında gelecegin öğretmeni bir üniversite öğrencisi. Şeytanın insanoğlunu tuzağa düşürebilmek için kullandığı en büyük silah kadındır diyen bir eğitimci tanıyorum.Elbetteki bunu onaylamıyorum. Peki bu düşünceler kanunlarlamı düzeltilecek.Kapalı alanlarda Sigara yasası çıktı, tamam biraz bırakanlar falan oldu başlarda şimdi yine tamm gaz devam kapalı alanda olmazsa açık alanda.

  İnsanın özünde kötülük yapmak varsa bunu kanunlarla engelleyemessin.Ben bunu vurgulamak istedim.Her kadının başında kanunmu bekleyemez.Kanunlar, yasalar, tasarılar benim huzurumu sağlayamıyor malesef.

  Bir erkek ALLAHIN Koydugu kuralları çigniyorsa merhameti yoksa bu kuralımı tanıyacak.

  İstisnalar kaideyi bozmaz ama gerçekten bazı kadında hakediyor.Erkegi döven kadınlar var.Kokteylerde içki kumar masalarında kadınlar var, zina yapan kadınlar var. Akşam eve gelen erkege huzur vermeyen önüne 1 tabak yemek koymayan kadınlar var.Şunu alacaksın bunu alacaksın kadınlar var.Şimdilerdede çocuk doğurmama modası çıktı. İşte kanunlardada yine en çok butür kadınların sesi çıkıyor. Ekonomik bagımsızlıgı olmayan, kanunu yasayı bilmeyen Ayşe teyzem yine yiyecek dayagını oturacak evinde.
  Eşinden yese ne kaynından kayınvalidesinden kayınpederinden görümcesinden elltisinden erkek çocugundan dayak yiyen kadınlar var.Hadi gelip alsın yasa bu kadını.

  Herşey bozuldu, ne kadın kadın gibi ne erkek erkek gibi ..Değerlerimiz yozlaştırılıyor. Bence erkeklerinde bayanlar kadar magdur olanları var.Eskiden erkek evine akşam rızkını getirdimi tamamdı.Şimdi itaatsizlik saygısızlık bencillik var.Annelerimiz gelinlik eşyalarıyla yıllarca hayatlarını idame etmiş bizleri büyütmüşler. Oysa şimdi kadın evini sıksık yenilemek istiyor. Beyazeşyasından mobilyasından giyiminden takımından tatilinden kuaföründen güzellik merkezlerinden yemesinden içmesinden fedakarlık etmeyen kadınlar var. En ufak bir tartışmada hadi boşanmaya.Annelerimi geçelim bizler hangimiz bal içi badem yaşadık hayatı.Hemen kanunlaramı koştuk, sorunlarla mücadele etmedikmi. Ama nasıl başardık.İmanımızla eğitimimizle sabrımızla.

  Biz ataerkil bir toplumda yaşıyoruz.Allah erkeginde kadınıında haklarını sorumluluklarını bildirmiş.İşte bizim gerçek kanunlarımız bu.Çocuklarımız eğitirken buna dikkat edersek zaten bu sorun olmayacak.

  Özetlersem Hiç kimse, hiç bir kanun bana İslamın kadına verdiği hakkı veremez! Ama bunu uygulamayan merhametsiz Allah korkusu olmayan erkegide kanun durduramaz.
 5. 5
  ipek asya bacım sana harfiyen katiliyorum Cahillik olduğu sürece Ne kadın nede erkek ikiside hakkını almayacaktır. Gerçekten Dinin Emirlerine uyan hangi Ailede şiddet gordunuz Allah askina Şiddeti yapan erkek Kendini bilmez kadınlar hakk hukuktan bahsediyorlar. Oysaki Dinimizin Emirlerini bir okusalar bir bilseler. Ne Boşanma olur nede huzursuz olurlar . Helede son cumlene bayildim Ablam gerçekten öyle. bende yorumlara katilmiyorum. Kanun çıktı kadın hakkı kadın hakkı diye Hani nerede biz bir hakk göremedik. Hakkın en güzelini veren Rabbimiz İnşallah bizde en güzel şekilde İslami gönderdi.Islam gelmeden önce kizlari diri diri Toprağa gomerlerdi.Eşine rızasını alan kadın Cennete diledigi kapıdan girecektir buyurdu Peygamberimiz. Sizin en hayirliniz Hanımına karşı en iyi Davranaizdir buyudur Efendimiz. Eşine itat etmeyen kadın kocasinin hakkını vermemiş olur.Karisina şiddet gösteren iyi davranmayan Erkekte kadına hakkını vermemiş olur Böylece ortaya büyük bir CAHİLLİK çıkmış olur. Dinini bilmeyen kendini bilmez insanlardir kanun diye haykıran ışte bunlardir cahil insanlar malesef Dinimizin emirlerinde zaten yasak olan şiddeti Kanuna çeviren İnsanlardir Cahil olan. bana göre bunu desteklende cahildir . yorumlarinza birşey demiyorum ama büyük ihtimal yanlış aldığınızı düşünüyorum oyuzden bukadar rahat yazdım. kimseyi kırmak değildir niyetim İNŞALLAH ALLAHA EMANET OLUN ara ara girerim siteye İNŞALLAH. 6. 6
  Her eş kendi üzerine düşen görevi yapsa zaten ne şiddet kalır ne de olumsuz şeyler ama olmuyor mutlaka pürüz cıkıyor,benim sikrim ne olursa olsun şiddet uygulayan erkek haksızdır Efendimizin bir hadisi aklıma geldi en Hayırlı erkek hanımına iyi davranandır. 7. 7
  İstisnalar kaideyi bozmaz ama gerçekten bazı kadında hakediyor.Erkegi döven kadınlar var.Kokteylerde içki kumar masalarında kadınlar var, zina yapan kadınlar var. Akşam eve gelen erkege huzur vermeyen önüne 1 tabak yemek koymayan kadınlar var.Şunu alacaksın bunu alacaksın kadınlar var.Şimdilerdede çocuk doğurmama modası çıktı. İşte kanunlardada yine en çok butür kadınların sesi çıkıyor. Ekonomik bagımsızlıgı olmayan, kanunu yasayı bilmeyen Ayşe teyzem yine yiyecek dayagını oturacak evinde.
  Eşinden yese ne kaynından kayınvalidesinden kayınpederinden görümcesinden elltisinden erkek çocugundan dayak yiyen kadınlar var.Hadi gelip alsın yasa bu kadını...........................


  .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ......................

  İpekcim nasıl diyebilirsin bazı kadınlar hakediyor diye?Aldatan kadınsa erkek çeker ayrılır. Zina işlediyse hak var hukuk var. Önüne bir yemek tabak koymayanlar var diyorsun. Yemek malzemesi getirmeyen erkeklerde var ama. Ayrıca oda dövmeye sövmeye sebep olamaz!!!!!!Asla KADIN ERKEĞİN KÖLESİ DEĞİL!!!!!!. Ben kendimden örnek vereceğim gene. Eşimle tartıştığım zamanlarda içimden gelmiyor onun hizmetini yapmak. Yemek tabağını önüne koymak , çayını meyvasını önüne sunmayı ......içim almıyor kırılıyorum çünkü. Taş kalpden değilim ki ruhum var. İncelik yok bazı erkeklerde. Odunlaşmışlar....ruh yok. Seninde olmasın otomatiğe bağla istiyorlar. Yok öyle....Şimdi ben kocamın dayağını sövmesini hak mı ediyorum?

  Eltisinden kaynıvalidesinden kaynanasından yiyenler istisanadır. Belki kocası kadar dövülenlerin dışında az sayıdadır bilemiyorum. Ama bence bu yasa tüm işkence eden kişileri kapsamaktadır. Zira kadına şiddet eden kişilerin cezalandırılacağını söylemekte. Detaya bakmak lazım. 8. 8
  Burce altug bacim zina yapan evli bir kadin veya Erkek cezasini ALLAH rizasi icin vereceksen cezasi olumdur. NE bosanmasi Zinanin sonu olumdur Allah bize bildiriyor Adam Kadina aldatigi icin Siddet uygalamissa bende Kurana dayanarak az bile yapmis derim. O kadin hak ediyor derim yani 9. 9
  BACILARIM bir haftadır birçok işimi aksattım dışarı çıkmadım canım çok sıkkın paylaşmassam duramayacagım.Anlatıp kurtulmam lazım bu yükten.

  Bahsettigim kişi ablamın mesai arkadaşı.Bu vesileyle özelede yansıtılmış bizlerede yansıyan bir dostluk.Giyim tarzını falan çok onaylamasamda Yıllardır 5 vakir namazınıı bırakmayan ibadetlerini bırakmayan herkesin hastalıgına ölümüne yardımına koşan bir insan.2 erkek evladı var.Hatta 6 ay önce kayınvalide oldu.Toplumda sayılan sevilen bir aile. Ailede hep sorunlar yıllardır bitmedi.Laçkalaşmış bir evlilik.Erkek pireyi deve eden cinsten her konuyu uzatırda uzatır. Kadında becerikli güzel titiz ama asi ruhlu rahat ama namusununa kefi olunabilecek cinsten.

  Başlarda her aile gibi sıkıntılar yaşanmış ama şu anda herşey maddi anlamda yoluna girmiş.Çocuklarını özelde okutacak kadar.Ev araba para ne ararsan var.Bu ekonomiyle birlikte daha modernlige dogru kayan bir evlilik.

  Bazen sorardık kendimize kavgalarına tanık oldugumuzda böyle bir erkegi idare etmek acaba nasıl birşey, kadınında bu kadar hareketli ve giyiminde yaşantısındaki abartıya neden eşi bu kadar sessiz kalıyor. Yani ikisininde kusurları vardı ama en az da 30 yıllık sürüpgelen bir evlilik.Anlatması zor işte yani ikisininde artılarıda eksileride çok fazla.

  Geçen hafta duydukki bayan zina yaparken yakalanmış.Tüylerim diken diken oluyor. Asla ihanet edecek bir kadın değildi.Öyle olsa zaten biz görüşmezdik. Yalandır dedik iftiradır dedik inananmadık kanımız dondu .52 yaşında bayandan bahsediyorum.Koca koca buyunu aşmış çocukları olan bir bayandan bahsediyorum.Onca sıkıntı yaşanmış tam herşey yoluna girmişken inanası gelmiyor ama insanın maalesef 2 yıllık bir ilişki. Şimdi insan içini çıkamıyorlar. Öbür adamın karısı hemen uzaklaştırmış boşanma davası açmış.Ya ölüm olsa başsaglıgına gidersin.Hastalık olsa geçmiş olsuna.Böyle birşeyde insan nasıl davranacagınıda bilemiyor.Zaten sözler tükenmiş artık ne söylenebilirki.20 yıldır hiçmi tanıyamamışız.Başkalarından duydugumuza göre şehri terketceklermiş, veya ayrılcaklarmış bilmiyorum.Şu saatten sonrasıda beni çok ilgilendirmiyor.Keşke bu raddeye gelmeden boşansalardı.Herkes yoluna devam etseydi.


  Beni ilgilendiren herşeyi geçen yıllardır secdeden yüzü kalkmayan bu bacı nasıl bir şeytana uyduda bu hatayı yaptı.Nasıl bakacak Allahın yüzüne çocuklarını eşinin yüzüne. Bunun hiç bir mazereti açıklaması yok.Ama acaba onu bu nedene getiren eşinin tutumumumu bilemeyiz bilmek mümkün değil.Tabiki şimdi ölümü haketmiyor.Belki tövbesi Allah tarafından kabul edilecek.Ya kamu vijdanı.Kamuda nasıl affolacak.Birdaha bu bayana nasıl selam vercez.Tüm tanıyanlar şaşkın oldugu kadar üzgünde. Çıkmıyorum dışarıya çıksam biri mutlaka gözüme soka soka anlatacak konuyu. Bu psikolojiyle birinin kalbini kırcam.Çünkü toplum meraklııdır anlatmaya anlamaya sorup araştırmaya.Bu kadarmı bozuldu insanlarımız.Kime güvenecegiz.Robenson Cruze gibi mi yaşalaım.

  Son yıllarda artık iyiyle kötüyü ayıramıyorum ben gördüklerimden duyduklarımdan sonra.Geçende söyledim kapıyı açmamaya çalışıyorum dineciye satıcıya. .Apartmanın dedikodusundan gıybetinde kaçıyorum.Eskiden kapanmmazdı evimin kapısı şimdi bu sayıyı çok aza indirdim. Çünkü insanlara eskisi kadar güenemiyorum. Dün kızıma karşı komşusu ziyaret etmek iistemiş.Tanımadımız bilmedigimiz bir aile sakın evlerine gitme mesafeli ol diye tembihlerde bulundum.Belki çok iyi niyetliydi ama bilemiyorumki.Neden artık her iyi şeyinde altında art niyet araba çabasındayım. Ama aramadıgım zamanllarda hep hayal kırıklıgı, hep hayal kırıklıgı. menfaat çıkar rekabet kıskançlık hırs dedikodu gıybet yalan dolan. Ne oluyor bize. Bizde dosluk pazara kadar değil mezara kadardı. İşte bu konu altında değinmek istedim.

  Bu baglamda olumsuz yönde değişen hayat standartlarının kanunlarla yasalarl düzelebilecegine ah bir inanabilsem. İnsan öldürmenin cezası kaç yıl.pekii bitiyormu cinayetlerin sonu kesildimi. Ben yine tekrarlıyorum Allah korkusu vijdanı merhameti olmayan insana kanun hiçbirşey yapamaz. 2 kişi arasında yaşanan sorun bir şekilde olumlu olumsuz halledilir.Üçüncü kişiler girerse kinleşme öfke nefret daha fazla artar.


  ALLAHIM YOLUMUZDAN ŞAŞIRTMASIN ŞEYTANA UYDURMASIN. 10. 10
  Alıntı BEYAZ_gul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Burce altug bacim zina yapan evli bir kadin veya Erkek cezasini ALLAH rizasi icin vereceksen cezasi olumdur. NE bosanmasi Zinanin sonu olumdur Allah bize bildiriyor Adam Kadina aldatigi icin Siddet uygalamissa bende Kurana dayanarak az bile yapmis derim. O kadin hak ediyor derim yani

  Beyazgül hoşgeldin öncelikle uzun zamandır göremiyordum seni. ZİNANIN SONUNUN ÖLÜM olduğunu biliyorum. Kuranda yazıyor. Ama insan genede konduramıyor acıyor. Belki şeytana uydu belki nefsine uydu belki karşısında ki kandırdı bilemezsin. Tövbe etmişse......bu konu ince. Ama ben genede sözlerimin arkasındayım. Üzülüyorum.....şiddet hiçbirşekilde haketmiyor canlılar. İster kadın ister insan ister hayvan olsun. CAN CAN CAN.........


  iPEKCİM senin hikayen çok ilginç ...ve çok düşündürücü. Erkekler arasında da var elbette haksızlığa uğrayan. Ama benim demek istedğim günahsız kadınlara olan eziyet. Bunuda diğer mesajlarımda detayla anlattım sanırım. ALLAH yardım etsin o insanlara. 11. 11

  Cevap: Erkekler Erkekliğinden Utanç Duyacak!

  BURCE BACIM İNAN YAŞAMIŞ OLDUGUN OLAYLARI AZÇOKBİLDİGİM İÇİN BU KONUDAKİ ÇABANI ÇIRPINIŞINI PSİKOLOJİİNİ GERÇEKTEN anlayabiliryorum..Keşke bu konuyu başka bir platformda konuşabilseydik, ama maalesef böyle.Tabiki hiçbir canlı şiddeti haketmiyor. Şiddeti uygulayanda zaten hasta ruhlar. Yılarca bende şiiddetin hertürlüsünü psikolojik şiddet, dayak. maruz kaldım, bunu buraya yazarken utanıyorum.. Canımkardeşim hemde fakülteli ve 8 yıl islam eğitimi alan erkekten eşimden.Sebeplerde neydi biliyormusun, sudan sabundan.Alieme zaman zaman bahsederdim. Seyirci kaldıları, damadımız şöle damadımız böyle. içkisi yok kumarı yok.Çünki kendi seçimleriydi.Nişianlıyken anladım ayrılmaya kalktım O çok sevdigim ssevgili babamınn kafa yapısına o kadar uygunduki duymadı sesimi.Kanunun işte o zaman beni kurtarması gerekiyoru.Baba kanunları geçerli olldu.

  Onun gözüne batmadı bu kusurlar. Benim karekterim düşüncelerim fikrim hiç sorulmadı. Ailleler arasında kültür farkı vardı.Bu açııgı kapatmak için çok ugraştım, kapanmıyor.Yaş farkımız var. Eşim rahattır.sorumluluk almaz, bizim evde bir musluk bozulur 6 ayda yapılır.Ben bunlara katlanamıyorum.Tez canlıyım birşey olacaksa olup bitmeli. Her olayı ince düşüünürüm. Hassas duygusal bir yapım var. Anne yapım var, korumacı fedakar bir yapım var. Eşim işlemeyince kendini islamdada yaşamdada oldugu yerde kaldı. Ben hergün okuyorum hiç bir konuda kendimi tam yeterli bulmuyorum. İşlemeye çalışıyorum.Allaha çok şükür çok yol katettim. En büyük onurum gururm 2 tane ruh saglıgı beden saglıgı yerinde kendi ayakları üzerinde durabilen, islmaı tanıyan dünyayı yetiştiren çocuklar yetiştirdim. Kaç kişi söyledikki helal olsun size çok güzel evlat yetiştirmişsiniz. Buradaki atsız kahraman bendim.Bazen soruyor çocuklarım anne babamı neden çekiyorsun. Bu soruyu yıllarca sordum kendime. Allah korkumdan vijdanımdan merhametimden çekiyorum, çekmeyede devam İstersen dört dörtlük ol güzelligin becerin zekan ne kadar önde giderse gitsin üniversiteli ol çalış daha maaşımı alıp yemek nasip olmadı. kötü günde bir hiçsin.Ben artık agzımı dahi açmıyorum.Çok çırpındım çok koşuşturdum kimse duymadı sesimi.Muslukmu bozulmuş yapıyorum.Asla çocuklarımın kararlarını babaya bırakmıyorum. Kendi aramızda çözmeye çalışıyoruz.Zaten duysada çözemezki uzatırda uzatır. Çok paralar batırdı.Ne ev işine yardım eder, ne dış işini becerir.Çünkü sırtını bana öyle bir dayamışki.Kötü bir insanmı değil içkisi kumarı yok ahlaksız değil, ama dünya yıkılsada umrunda değil. Birlikte hiç bir yapamıyoruz.Dışarda hep mutlu. eve geldiginde surat asık alır kumandayı . Anlatacak çok şey var aslında ama anlatılmaz yaşanır. Biz tataile falan gitmiyoruz artık çünki paramla kepaze olup dönüyoruz.Surat 2 karış neden geldim buraya decesine, ama kendi arkadallarıylla gezme varmı, cennazenib üstünden atlar geçer yine gider. Bazen hastaneye giderim eşleri yanında kadın oturuyor,erkek koşuşturuyor. Bayılırım bu manzaraya.Bizde tam tersi olur.Eşim oğlumun sünnetinde sünnetinde bile kan tutuyor diye çıkıverdi dışarıya.Sonra kızım amaliyata gircek bizimki bulmuş bir arkadaş başlamış sohbete. Hep hayatımızda başkaları var biz diye birşey yok.Araba sevdadmız var.Akşam gelirken kap eline 2 ekmek tamam bitti görev İşte gelsin kanunlar düzeltebiliyorsa bunları düzeltsin bacım. 23 yıldır dayanıyorum Ama saglıgımdan patlak verdi yıllarca tutmak kenndimi. Geçici hafıza kayıpları yaşadım. Depresyon tedavisi görüyoorum. Beni kanunlar deil. çocuklarım biraz kurtardı. Ama ben asla boşanmayacagım Allah yolundan ayrılmayacagım.İnntiharda etmiyecegiim.Allahtan korkuyorum, evlatlarım var. Gözbebeklerim için çizgimi bozmayacagım, kalitemi düşürmeyecegim.Ondanda beklentilere girip hayal kırıklıgınada ugramayacagım artık.SADECE EVİ PAYLAŞIYORUZ AMA HAYATI PAYLAŞAMADIK. Şimden sonra ondan tek beklentim çocuklarım evlenirken babası var desinler yanımda olsun.Birde inşALLAH bir hacca gitmek onla da bir beklentim yok.

  İşte bacım kadın hakkı kadın hakkı gelsin kanun hadi düzeltsin eşimi. lüxs 1 daire parası batırdı benim paramdı versin kanun geri hadi. Yıllarım geçti kanun versin yıllarımı geri.Saglıgım bozuldu nerede kanun. Dayak yedim kanunlardan kırılan gururumu gerii istiyorum hadi versin.

  Sözün kısası birçok evde oldugu gibi bizm evdede EŞ KANUNLARI geçerli, yıkamassın yapamassın yenileyemessin değiştiremessin.


  Muminem Cevap: Erkekler Erkekliğinden Utanç Duyacak!

 12. 12
  ((......yAZINI NİHAYET BULDUM VE OKUDUM.Başlığın ilk yazısını okuduğumda mutlu bir evliliğin olduğunu sanıyordum. Yani öyle izlenim sezmiştim. Malesef bunun tersi çıktı. Şaşırdım. Yaşın kaç bilmiyorum?Belki aynı yaşlardayız belki benden büyüksün . Ama sanki karşımda annem konuşuyordu. Gözlerim doldu. O yıllar geldi aklıma. Babam dinini yaşayan biri değil. Ama görüyorum ki din kitap bilende aynı farketmiyor. Önemli olan karakter. İnsan nasıl bu kadar egoist olabiliyor?Oluyor işte. RABBİM türlü türlü imtihanlar yaratıyor. ANNEM VE BABAM tam 30 yıl evli kaldılar. Geç evlenmişler zaten bir ben vardım evlatları. Tek kız. Büyüttüler okuttular evlendirdiler.çok şükür ama nasıl hep şiddet içinde büyüdüm.Babamı daha 2 yıl evvele kadar hiç affetmiyor nefret ediyordum. RABBİM içime merhamet koydu barıştım. Dinimi yaşamaya başlayıncada okudukça öğrendikçede onu affettim. Hakkımı helal ediyorum. Baba sevgisi vermesede helal ediyorum. Çünkü cehennemden çok korkuyorum hem onun için hem kendim için..Ah güzel kardeşim ,ablam diyeyim sanki büyüksün gibi....imtihanına sabretmen ne güzel. ALLAH SABREDENLERLE BERABER....
  Ben eşimin ailesine olan düşkünlüğüne takıyorum . Sosyal olmamasına etrafa bir selam sabah vermemesine. Kibir gibi kötü bir huya sahip mi bunuda çözemedim. Günahını alamam. Doktor olduğu için kompleksimi var?Bilmiyorum. Ama etrafda arkadaşlarımın eşlerinin sosyal davranışlarına hevesleniyorum ister istemez. Şükretmiyorsun diye RABBİM başka şeylerle imtihan eder ya da elimde ki nimetleride alır diye korkuyorum. Gel gitlerim o kadar çok ki. Babam gibi bir adamdan sonra eşim elbette hur-i melek ama ...ama işte.

  Seni çok sevdim.RABBİM sabır versin. Dua edeceğim hemde canı gönülden 13. 13
  Alıntı ipek asya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster


  Özetlersem Hiç kimse, hiç bir kanun bana İslamın kadına verdiği hakkı veremez! Ama bunu uygulamayan merhametsiz Allah korkusu olmayan erkegide kanun durduramaz.

  Bravooooooo aslan bacim benim ..Aynen bende diyorumki ALLAHIN ICIN DE ADALETI OLAN HUKUMLERI ILE HUKUM EDILSEYDI HIC BÖYLE SEYLER OLMAZ DI..SERIAT KANUNU GERCEK KANUNDUR..LAIKLIK KUFUR DUR VE KUFURUN VERDIGI HUKUMLERLE DE ANCAK BUKADAR KORUNULUR..ALLAHIN SERIATI OLSAYDI DA BAKALIM NE OLUYORDU..ELBETT O GUN DE GELECEK.. 14. 14
  Hosbulduk burce ,canim elbette Insan olarak bende konduramiyorum Ama Rabbim in emri bu .bende hep ya tovbe ederse dusuncesindeyim(dim) ama Rabbim herseyi en iyi sekilde bilendir belki (kendi dusuncem) bu cezayi dunyada almalari Ahirette yukun hafif olmasini sagliyacaktir. Aci ceken her insan binlerce tovbe eder.
  Bende hicbir Canliya Asla katiyen kiyamam affedin bize haram kilinmis Domuza pis demeleri igrenc demeleri bile beni cok incitir onuda ALLAH yarati. Yani siddet su tarafa dursun kotu soz bile beni cok incitir. Bende baba sevgisi gormedim saclarimi oksayipta sefkatle nasilsin diyen bir Babam olmadi malesef hala oyledir annem cok cekti kucuk yasta Olgun olmayi basardim 16yasinda evlendim Elhamdulillah dedim ya peki annem ya garip Ablam .inan bunlari aglayarak yaziyorum Annem yasadiklarini hicmi hic hakk etmedi Gunahlarina kefaret olur INSALLAH.Nefsi dahada yaz diyor ama o benim Babam herne olursa olsun onu cok seviyorum.Rabbim Cumlemizin yardimcisi olsun.erkekler erkekliginden utanacak,  eşimin ailesine düşkünlüğü,  erkekliğini bağlamak,  erkekler erkekliğinden utanacak