Mumine.com ve Konu Dışı Başlıklar Forumundan Rabbin hikmetinden sual sorulmaz ama, domuzun yaratılış hikmetleri nelerdir acaba? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Rabbin hikmetinden sual sorulmaz ama, domuzun yaratılış hikmetleri nelerdir acaba?

  Reklam
  Rabbin hikmetinden sual sorulmaz ama, domuzun yaratılış hikmetleri nelerdir acaba?


  Evvela, ayı, kurt, aslan veya domuz gibi hayvanların yaratılış hikmetlerini bilemeyebiliriz. Ancak bizim bilmememiz, ya da bilemememiz onun hikmetsiz olduğunu göstermez.
  Allah, varlıkları yaratmakla kendi kudretini, ilmini ve sanatını göstermiş olur. Domuzun, İslam’da eti yenmez bir hayvan olması, onun yaratılışındaki sanat gözeliğine engel değildir.
  Ayrıca, domuz bir imtihanın da vesilesidir. Evcil hayvanlara benzemekle beraber, etinin yasaklanmasıyla insanlara haram kılınmıştır. Etini yiyenler, bu imtihanı kaybettikleri gibi, yemeyenler de onu kazanıyorlar.
  Diğer taraftan dünyanın ve içindekilerin dengesi için yaratılan bir çok hayvan vardır. Domuz da bunlardan biri olabilir


  Paylaş
  Rabbin hikmetinden sual sorulmaz ama, domuzun yaratılış hikmetleri nelerdir acaba? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bazı hayvanların insanlara doğrudan bir faydası olmayabilir. Fakat bu onların nedensiz yaratıldığını göstermez. Bir imtihan olarak yaratılması akla gelen ilk neden sayılabilir.domuzun yaratılış hikmeti,  domuzun yaratılış nedeni,  domuzun yaratılış sebebi,  domuzun yaratılışı ,  domuzun yaratılış gayesi,  domuzun yaratilisi,  domuzun yaratılış amacı