Mumine.com ve Konu Dışı Başlıklar Forumundan Kulak ardı edilmemesi gereken dolandırma taktikleri Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kulak ardı edilmemesi gereken dolandırma taktikleri

  Reklam
  Bunların da kulak ardı edilmemesinde fayda görüyorum..

  Kıraathane yakınında bir bankta bir genç oturuyor ve yanındaki banka 3 kişi geliyor. Kıraathaneden 3 çay söyleniyor. çaylar geliyor. 3 kişiden birisi içmek istemediğini söylüyor ve diğer banktaki oturan gence uzatıyorlar çayı. Genç tamamen olacaklardan habersiz alıyor içiyor.


  Aradan 5 dakika geçiyor genç fenalaşıyor. Hemen kalkıp otobüs durağına gidiyor ve otobüs bekliyor. Otobüs geliyor ve biniyor fakat o 3 kişide otobüsteler. Genç artık bayıldı bayılacakken bir azimle telefonunu alıyor ve arkadaşını arrıyor acilen ineceği durağa gelmesini istiyor. Arkadaşı geliyor o durağa genç o durakta arkadaşının kucağına bayılıyor. Hemen hastaneye kaldırılıyor ve komaya giricek dozda eroin aldığı öğreniliyor vs vs.

  Bir başka bilinende.

  Bir genç gece klubüne gidiyor ve bir kızla tanışıyor. Kız yarın akşam evine gelmesini istiyor ve ayrılıyorlar. Yarın akşam oluyor çocuk evine gidiyor. 2 kadeh birşey içiyorlar ve çocuk uyandığında üst kısmı çıplak ve buz dolu bir küvette. Yanında da bir not. 'Sakın aynaya bakma' yazıyor. çocuk hemen koşup aynaya bakıyor ve böbrekleri alınmış.


  Tavsiyelerim. Herhangi birinden yada samimi gelse bile birilerinden, yanınızda açıldığını görmüş olsanız bile bisküvi şeker vs birşey almayın.

  O paket açılmadan şırınga ile 3. bisküviye ilacı enjekte ediyorlar ve paketi yanınızda açıyorlar. İlk ikisini kendisi yiyiyor ve 3. sünü size tutuyor. Genelde organ mafyalarıın işi.

  Böyle durumlardan Allah korusun hepimizi.


  Paylaş
  Kulak ardı edilmemesi gereken dolandırma taktikleri Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Allah razı olsun...... 3. 3
  ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞ 4. 4
  Arkadaşlar sakınmamız gereken başka dolandırma taktikleri


  Alıntıdır

  Geçen akşam, Gebze bölgesinde işinden çıkıp, otobüsle evine gitmekte olan genç bir bayanın telefonu çalmış. Genç bayan telefonunu açmış. Arka fonda telsiz sesleri duyuluyormuş. Telefona çıkan bir erkek , emniyetten aradığını sölemiş ''Bulunduğunuz yeri hemen bildirin. Size soracaklarımız var. Bulunduğunuz yere gelip, sizi alacağız '' demiş. Genç bayan, bulunduğu otobüsün içinde çok tedirgin olmuş, panik yapmış. Telefondaki şahsa, ''Otobüsteyim, evime gidiyorum '' demiş. Kendisini polis olarak tanıtan şahıs, ''Hemen otobüsten in, bulunduğun yeri bize bildir. Gelip alacağız '' diye ısrar etmiş. Minibüste bulunan ve konuşmaya tanık olan yaşlı bir adam ,'' Kızım, sen araçtan inme. En yakın polis karakoluna git , durumunu anlat. Gerekirse gelip seni karakoldan alsınlar '' diye akıl vermiş.

  Telefondaki uyarı üzerine araçtan inmeye hazırlanan genç bayan , bu tavsiyeye uymuş. Önce nişanlısını bulup aramış, sonra nişanlısı ile birlikte karakola gidip, durumunu anlatmış.Karakolda görevli polisler, genç bayanı arayanların ''Organ mafyası'' Üyesi olduklarını bu kişilerin Bulgaristan'dan geldiklerini, rastgele telefon numaraları çevirip, insanları ağlarına düşürmeye çalıştıklarını anlatmış. Cep telefonundan tanımadığınız insanlar sizi arayıp, yönlerdirmeye kalkışırsa, çok dikkatli olun .  Arkadaşlar sakınmamız gereken bir başka dolandırma taktiğini paylaşmak istiyorum.

  İkinciside Daire kapınız kapalıyken , sebep yokken birden kapının altından suyun sızdığını görüyorsunuz.Tabi haliyle kapıyı açmak zorunda kalıyorsunuz..Bir bakıyorsunuz kapıda tanımadığınız kişiler....

  Lütfen dikkat..