Mumine.com ve Konu Dışı Başlıklar Forumundan Harama Bakmamak İçin ...!!! Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Harama Bakmamak İçin ...!!!

  Reklam
  Harama bakmamak için şunları bilmeli:

  a- Yabancı kadınlara bakmak gözü zayıflatır,kalbi karartır. Gözümüzün zayıflamaması, kalbimizin kararmaması için bakmamaya çalışmalıyız. İmam-ı Rabbani hazretleri, (Haramlar,yaldızlanmış necaset gibidir) buyuruyor. Dışı süslü ama,içi berbat. Bunu düşünebilen bakmaz.

  b- (Avret yerini açana ve ona bakana Allah lanet etsin) hadis-i şerifini düşünerek lanetlik olmamak için hep bu hadis-i şerifi hatırlamalıdır.

  c- (Allah’ın azabından korkarak,başını yabancı kadından çevirene,Allahü teâlâ ibadetin tadını duyurur) hadis-i şerifini düşünerek ibadetlerin zevkine varabilmek için bayanlara bakmamalıyız.

  d- (Kadına,şehvetle bakanın, gözlerine erimiş kurşun dökülüp,Cehenneme atılır) hadis-i şerifini düşünerek, gözümüze erimiş kurşun dökülerek Cehenneme atılmaktan korkmalıyız.

  e- Yabancı kadına bakmak iffetsizlik, yani namussuzluktur. Durup dururken niye namussuz olalım?

  f- Baktığımız kadınlar,birisinin anası,bacısı,kızı veya karısıdır. Birisi bizim anamıza,bacımıza, kızımıza ve karımıza baksa razı olur muyuz? İffetli insan razı olmaz. Bizim baktığımız bayan da mutlaka birisinin anası,bacısı,kızı veya karısıdır. Namussuzluk olan bu işi nasıl yaparız? Bir hadis-i şerifte,(Erkekler,namuslu olun ki,karılarınız kızlarınız da namuslu olsun) buyuruluyor. Karımızın kızımın namussuz olmasına sebep olmamız kadar ahmaklık var mıdır?

  g- Atalarımız da çalma elin kapısını çalarlar kapını buyuruyorlar. Kapımızın başkaları tarafından çalınmaması için kimseye kötü gözle bakmamamız gerekir.  Paylaş
  Harama Bakmamak İçin ...!!! Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Büyük günahlardan sayılan zinanın çeşitleri bulunmaktadır. Göz zinası bunlardan bir tanesi olup bilerek kendisine helal olmayan kişiye bakan kişi göz zinası yapmış olur.