Mumine.com ve Konu Dışı Başlıklar Forumundan **Herkesin yanında bir şeytan vardır.** Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  **Herkesin yanında bir şeytan vardır.**

  Reklam
  Bazı sitelerde rastladım herkes çift kişiliklidir diyordu, ve 'hangi yönünün baskın geldiğini kendisi bile bilmez' diye ekliyordu. Oysa, doğrusu insanın hem takva, hem de facirlik yönünün olmasıdır. İnsan suresinde Allahu Teala insana "hem şükreden, hem de küfreden" bir yol tutacağını bildirmiştir. Ayrıca insanın yanında bir de şeytanı vardır, onun hilesi gerçekte örümcek ağından bile zayıf olmasına rağmen insanlar onu dinlemeyi tercih ettiklerinde facirlik ve küfür kısmına uymuş olurlar. Allah'dan uzak olanlar tek başlarına, bir takım olanaklarla kaldıklarında şeytanlarını daha çok dinlerler. Kim Allah'dan uzaklaşırsa şeytanına yaklaşır, kim de şeytandan uzaklaşırsa Allaha yaklaşır. Allahu Teala, "haktan sonra ancak sapıklık vardır" buyurmuştur.

  Resulullah Sallallahu Aleyhi Vesellem, "Sizden hiç bir kimse olmasın ki, ona -şeytan- olan bir yakın atanmış olmasın. Ya Resulullah sana da mı? diye sordular, 'Bana da fakat Allah, ona karşı bana yardım etti de müslüman oldu, bana sadece hayrı emreder' buyurdu." Sahihi Müslim, 2814.


  Paylaş
  **Herkesin yanında bir şeytan vardır.** Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Her insanı bulunduğu durumdan faydalanarak vesvese verecek bir şeytan bulunur. Şeytanlar namaz sırasında dahi insanın aklına girerek teslimiyetini azaltacak şeyleri insanın aklına koyar.herkesın bir şeytanı vardır ayeti