Mumine.com ve Konu Dışı Başlıklar Forumundan üçlü filtre testi Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  üçlü filtre testi

  Reklam
  ÜÇLÜ FİLTRE TESTİ
  Sokrates, saygıdeğer bir düşünür olarak Eski Yunanda hatırı sayılır bir ün yapmıştı. Bir gün bir tanıdık büyük filozofa rastladı ve dedi ki: Arkadaşınla ilgili ne duyduğumu biliyor musun?
  Bir dakika bekle.diye cevap verdi Sokrates: Bana bir şey söylemeden evvel senin küçük bir testten geçmeni istiyorum. Buna 3 lü Filtre Testi deniyor.
  Üçlü Filtre mi?
  Doğru diye devam etti Sokrates;
  Benimle arkadaşım hakkında konuşmaya başlamadan önce, bir süre durup; söyleyeceğini gözden geçirmek iyi bir fikir olabilir. Bu, ona üç filtre testi dememin sebebi. Birinci filtre Gerçek Filtresi. Bana birazdan söyleyeceğin şeyin tam anlamıyla gerçek olduğundan emin misin?
  Hayır dedi adam, Aslında bunu sadece duydum ve..
  Tamam dedi Sokrates;
  Öyleyse, sen bunun gerçekten doğru olup olmadığını bilmiyorsun. Şimdi 2. filtreyi deneyelim, İyilik Filtresii. Arkadaşım hakkında bana söylemek üzere olduğun şey iyi bir şey mi?
  Hayır, tam tersi dedi adam.
  Öyleyse diye devam etti Sokrates; Onun hakkında bana kötü bir şey söylemek istiyorsun ve bunun doğru olduğundan emin değilsin. Fakat yine de testi geçebilirsin, çünkü geriye bir filtre daha kaldı: Yararlılık Filtresi. Bana arkadaşım hakkında söyleyeceğin şey benim işime yarar mı?
  Hayır gerçekten yaramaz.dedi adam.
  iyi diye tamamladı Sokrates. Eğer, bana söyleyeceğin şey doğru değilse, iyi değilse ve işe yarar bir şey değilse bana niye söylüyorsun ki?

  Hiç kimse hakkında başı boş konuşup boşuna günaha girmememiz, gıybet edilen ortamlarda da bulunmamamız gerekiyor.
  alıntı  Paylaş
  üçlü filtre testi Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  gerçekten çok güzel biş yazı paylaşım için teşekkürler. 3. 3
  rica ederim okuyup yorum yaptığınız için Allah razı olsun 4. 4
  rica ederim eksen okuyup yorum yaptığın için Allah razı olsunüçlü filtre testi