Mumine.com ve Konu Dışı Başlıklar Forumundan 1 nisanın tarihçesi Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  1 nisanın tarihçesi

  Reklam
  1 Nisanın tarihçesi;

  15. yüzyılın sonlarında, Haçlı ordusu Endülüs Müslümanlarının son kalesini kuşatır. Uzun süren bir kuşatma olmasına rağmen, kış aylarının da etkisiyle, kale korunabilmektedir.
  Durumun zorluğunu anlayan Haçlı ordusunun komutanı değişik taktikler düşünmektedir. En sonunda 31 Mart gecesi Kalenin önüne giderek bir elinde Kur'an bir elinde İncil "Şu iki kitap üzerine yemin ederim ki, teslim olursanız bu akşam size bir şey yapmayacağım" der.
  Gerekli görüşmelerden sonra canlarının kurtarılması karşılığında Müslümanlar kaleyi teslim ederler.
  Ertesi sabah, yani 1 Nisan sabahı, Haçlı ordusu komutanı bütün Müslümanların öldürülmesi için emir verir. Bunun üzerine Müslümanlar "Yemin etmiştiniz, bize söz vermiştiniz" dediklerinde Haçlı ordusu komutanı "Benim sözüm size dün akşam içindi, bugün için size bir sözüm yoktur" diye cevap verir ve bütün Müslümanlar orada Şehit edilir.

  İşte o gün bugündür
  1 Nisan hristiyanlar arasında 'Hile Günü' olarak kutlanmaktadır.

  Maalesef hıristiyanları taklit etmeyi modernleşme sanan gafil müslümanlar arasında da yaygınlaşmış, yüzlerce, binlerce müslümanın katliam günü olan 1 Nisan'lar, bir şaka günü olarak kutlanmaktadır.
  alıntı  Paylaş
  1 nisanın tarihçesi Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  aaaaa bunu hiç bir yerde ne okudum nede duydum demekki bu kadar duyarsısız bir kere incelem zahmetine girmeyip ecnebiden ne gelirse kutluyoruz (yok yılbaşı 1 nisan annaler günü babalar günü saymakla bitmiyor bizim örf ananelerimizi yıkmış bu ecnebiler yaaa bundan sonra duyduklarıma pretestooooo sağolasınız sare bacım RABBİM razı olduğu kullarından eylesin hepimizi 3. 3
  sende saol kardeşim bende öylesine netten araştırırken buldum ve bende çok şaşırdım. 4. 4
  bende ilk defa duydum bilmiyordum ne acıki bugün nisan bir diye kutlanmakta.iyiki sevmiyorum nisan bir şakalarını paylaşıp bilgilendirdiğin için Allah razı olsun sare 5. 5
  sahih tarihi kaynaklarda böyle bir olaya rastlanmamıştır. internet üzerinde uçurulan balonlardan biridir bu hikaye...