Mumine.com ve Konu Dışı Başlıklar Forumundan ciddi mesele görümce ve kayınvalide ile aradaki inanaç sorunum. Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  ciddi mesele görümce ve kayınvalide ile aradaki inanaç sorunum.

  Reklam
  iyi akşamlar.ben hayatta kendim çok konuşmuyorum lazım şeyleri söyliyorum.şakaları sevmiyorum.yuksek gulemiyorum.bu yalan hayatta Allahı seviyorum ona ibadet etmeyi seviyorum. kocam annesi ablası beraber oturuyoruz.ama görümcem kain anam başkalar.görümcem bana ne probleman var çözeriz dedi çünkü mutsuz görüyorum konuşmuyosun dedi.ben kendim öyleyim dedim ve sunlar oldu.görümcemle bugün konuştuğumdan şunu bildim ben diyo rakı içerim kuran da okurum asla başımı bağlamam.niye dedim çünkü herkes mecbur değil bağlamak dedi ben hayır Allah tağala buyurdu bağlamayı dedim.ama o yok benim fikrim o ben öyleyim dedi.ahırette nerde olacağını bir Allah bilir dedi.ben doğru ama insan emal Allaha ibadet yapması lazım dedim.ben sordum sizce Allah insanları niçin yarattı dedim. o bizim nefes almak için şans verdi.ben hayır siz Allah insanları ve cinleri ona ibadet yapması için diye cevap vermeniz lazım dedim.kendi fikrinden gitmiyo.ben ise böyle insanlara beraber oturamiyorum yaşam tarzımız ayrı.ben müslümanca hayat istiyorum.o başka.ben dedim siz başka ben başkayım benim her dediklerimi hata diyo.ben sizin hata dedim o hayır dedi.biz anlaşamiyoruz dedim bu sınav Allah bizi karşılattı dedim.bizi istemiyosan ben annemle yakında gidicez dedi.ben eşimle müslümanca yaşamak için çıkmak istedim.ama böyle değil o beni anlamadı benimki hatamı?ben ona ben boyle olmasını istemedim siz beni anlayamadınız dedim.eşim daha bilmiyo çünkü uzakta işte inşallah 1hafta sonra gelecek.eşim beni biliyo ama nasıl söyleyim ona.üzülcek nasıl anlatayım?


  Paylaş
  ciddi mesele görümce ve kayınvalide ile aradaki inanaç sorunum. Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Esselamu aleykum ve rahmetullah aycanayaz kardeşim Allah acze ve celle imtihanını kolaylaştırsın.Yaradan kalbi katı olanlara ayetlerinde şöyle seslenmiştir , Allah'a îmân edip ona kulluk etmeyen, yalvarmayan ve kendilerine yapılan uyarıyı unutan toplumlar (En'âm, 6/43) katı kalpli olmakla yerilmişlerdir. Kalpleri katılaşanlar gibi olunmaması istenmiştir (Hadîd, 57/16). Katı kalpli olanların, kalplerinde hastalık bulunan münafıklarla birlikte şeytanın vesvese ile müptela edildikleri (Hac, 22/53) bildirilmiş, "Allah'ı zikre karşı kalpleri katılaşmış olanlara yazıklar olsun." (Zümer, 39/22-23; Hadîd, 57/16) denilmiştir. "Kalbi katılaşanlar", mümin olmayanların niteliği olarak kullanılmış ve bu kimseler zulüm (Hac, 22/53) ve sapıklık içinde olmakla nitelenmişlerdir (Zümer, 39/22).

  sanada demiştir ki Katı kalpliliğin zıddı, Allah'a saygılı ve mütevâzi olmak (huşû ve ihbât), Allah'tan korkmak ve derileri ürpermektir (Haşye ve ikşi'râr) (Hac, 22/53-54; Zümer, 39/22-23; Hadîd, 57/16). (bk. Havf, Haşye ve Muhbit md.) (İ.K.)
  Bakara suresinin 153. ayeti

  Ey iman edenler! Sabır ve namazla yardım isteyin. Şüphe yok ki Allah, sabredenlerle beraberdir.

  Sabır eğer dua ve namazla birleşirse sabır olacağına inanıyorum. Ve birde sabır için kendime yol edindiğim bir söz;

  İyiliğe sabır herkesin işidir, kötülüğe sabır er kişinin işidir...


  Ne mutlu sabredenlere Allah c.c ikramını hak edenlere kardeşim inşl ikram alanlardan olursun.

 3. 3
  Allah razı olsun amingörümce fıkrası