Mumine.com ve Konu Dışı Başlıklar Forumundan Metup dergisi yeniden cikti Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Metup dergisi yeniden cikti

  Reklam
  MEKTUP DERGİSİ SÜRPRİZLE YENİDEN ÇIKTI
  21 yıl devam ettikten sonra, üç yıldır çık(a)mayan Mektup Dergisi nihayet çıktı. 80 sayfalık, üç ayda bir çıkacak olan Mektup, aynı ruhla yeni şablonla yayın hayatına yeniden başladı. Bir ilki gerçekleştiren Dergi, farklı konuları kapsayarak dopdolu olarak çıktı.
  Nasıl oluyor da çabuk aldanıyoruz? İbadetlerimizi neden aksatıyoruz? Dava ruhumuza ne oldu? Dindar ailede hangi yanlışlar yüzünden çocuk eşcinsel oluyor? Çocuk eğitimi hakkında incelikler, tespitler, zeka testleri, yeniden diriliş için yapılması gerekenler. Ehli sünnet çizgisinde İslam adaleti ile yürümek, herkesin hukukunu bilerek adım atması, batıl zihniyetin nasıl çalıştığını bilerek yürümek, hurafelerden, tavizlerden kurtulmanın yollarını sunmak vb, gibi görevleri yerine getirmeyi planlayan Mektup Dergisi bir Der-kit’tir. Yani hem dergi, hem kitaptır. Mektup öyle itina ile yazıldı ki, torunlarınıza okuttuğunuzda bile güncelliğini kaybetmemiş olacak, çünkü Mektup insana doğru yürüyor. Derginin sahibi Emine Şenlikoğlu: “Artık daha bilinçli adım atmalıyız, kardeşliğimiz kur’an kardeşliği olmalı. Parti veya grup kardeşliği ile cennete yürüyemeyiz. Ana eksen, kur’an kardeşliği olmalı.”
  Bir çare, bir çözüm aramak bizim görevimizdir.
  İslam’ın evrenselliğini hala anlatamamanın üzüntüsüyle de çıkan Mektup dostlardan ilgi bekliyor.
  Bazı insanlar için dava yolunda çalışmak bir dergi çıkarmak ölüm yolunda koşmak gibidir. Bu durumda okuyucuya düşen görev ise abone olmak ve abone bulmaktır, yanlış yapılıyorsa doğruyu delilleriyle anlatmaktır. Neler yazılmasını istiyorsa onları iletmek ve dua etmektir.
  SON DAKİKA
  3 YIL ARADAN SONRA MEKTUP DERGİSİ YİNE SİZLERLE... DETAYLI BİLGİ İÇİN (0212) 521 83 10 - 525 27 06  Paylaş
  Metup dergisi yeniden cikti Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Toplum hayatında farklı yazımların oluşturulması toplumda var olan kültürün farklı boyutlara taşınması ve gelişmesi açısından oldukça önemlidir. Teknoloji ne kadar yerleşse de bu gibi faaliyetler devam edecektir.