Mumine.com ve Konu Dışı Başlıklar Forumundan dünya duraktır Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  dünya duraktır

  Reklam
  Siz hiç hayatınızda otobüs terminalinde bekleyen bir insanın oturmak için çarşıdan gidip koltuk aldığını gördünüz mü? Otobüsünü beklediği o üç beş dakika zarfında rahat edeceğim, ‘güzel giyinip, güzel yiyip, güzel vakit geçireceğim’ diye çırpındığına şahit oldunuz mu?
  Sadece kulağı seste gözü saatte olarak otobüsün gelmesini bekler.
  Ya bizler? Bekleme salonu olan dünyada neden bu kadar rahat yaşama, lüks eşyalar alma derdindeyiz? Ecel otobüsü genç ihtiyar fark etmeden her an gelip bizi almayacak mı?
  Peki giderken kristallerimizi, pırlantalarımızı, ipek halılarımızı alıp gitmemize müsaade edecek mi? Sabancı ve Koç yanında kaç tane araba götürdü?
  Öyleyse :“Ahirette seni kurtaracak bir eserin olmadığı taktirde fani dünyada bıraktığın eserlere de kıymet verme.?


  Paylaş
  dünya duraktır Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  2 - Allah, insanlara rahmetinden neyi açarsa artık onu tutacak, kısacak olan yoktur. Her neyi de tutar kısarsa, onu da, ondan sonra salacak yoktur. O, çok güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir.
  3 - Ey insanlar! Allah'ın üzerinizdeki nimetini anın. Allah'tan başka bir yaratıcı mı var? O size gökten ve yerden rızık verir. O'ndan başka ilâh yoktur. O halde (haktan) nasıl çevrilirsiniz?
  4 - Eğer onlar seni yalanlıyorlarsa, senden önce birçok peygamberler de yalanlandılar. Bütün işler Allah'a döndürülür.
  5 - Ey insanlar! Haberiniz olsun ki, Allah'ın vaadi muhakkak haktır. Sakın bu dünya hayatı sizi aldatmasın, sakın o aldatıcı şeytan sizi, Allah hakkında da aldatmasın.
  6 - Çünkü şeytan size düşmandır. Siz de onu düşman tutun. O etrafına toplanan taraftarlarını ancak cehennemliklerden olsunlar diye davet eder. Fatir
  Allah´u Teala Razi olsun ve ilim yolunu daim kilsin degerli kardesim