Mumine.com ve Konu Dışı Başlıklar Forumundan islami tesettür hakkında... lütfen okuyun Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  islami tesettür hakkında... lütfen okuyun

  Reklam

  resim ekleyip eklememek konusunda tereddüte düştüm isterseniz kaldırabilirim

  Yukarıdaki resimde kaç tane gariplik dikkatinizi çekti? Kızın başörtüsünü ve mini eteğinin altında kalan kısmı parmaklarınızla bir kapatın. Gördüğünüz kızın İslâmcı bir kız olduğunu söyleyebilir misiniz? Şimdi de, başörtüsünün altı ile dizlerinin üstünde kalan kısmı kapatın. Gördüğünüz kızın laik bir kız olduğunu söyleyebilir misiniz? Sizce bu kız İslâmcı bir giyiniş tarzı içinde mi? Bundan birkaç ay önce Taksim’e giderken otobüste gördüğüm bir başka başörtülü kızdan bahsetmiş ve kızın giyinişinden ötürü “bölünmüş” hâlde olduğunu söylemiştim. Yukarıdaki resimde bunun daha vahim bir hâlini görüyorsunuz.

  Kız belli ki İslâmcı, ama bir türlü tesettüre bürünememiş. Mini etek giymek istemiş, ama bacakları görünüp de günaha gireceğini düşündüğünden bacaklarını uzun beyaz bir etekle örtmüş. Saçlarını gösterirse günaha gireceğini düşündüğü için örtü takmış, ama vücudunu sıkıca saran bir body giymiş. Ama bu defa da çıplak omuzlarının ve kollarının görünmemesi için beyaz, uzun kollu bir elbise giymiş. Başörtüsü yüzünden belki kızın saçları görünmüyor, ama o giydiği sıkı elbise yüzünden kalçaları gayet açık bir biçimde görünüyor. Böyle yapmakla günaha girmeyecek mi şimdi?

  Anlaşılıyor ki, o da diğer hemcinsleri gibi normal giyinip gezmek istemiş, ama kafasına doldurdukları bin bir türlü hurafe ve saçmalık yüzünden istediğini tam yapamamış. Nitekim giyiniş biçimi ister istemez düşünüş biçimini de yansıtıyor – tam bir tutarsızlık içinde. Neyi nasıl giyeceğini bilememiş. Kendince ikisinin ortası bir yol bulmaya çalışmış, ama becerememiş. Bunun bir ortası olabilir mi? Nasıl olsun? Tam manasıyla kafası bölünmüş, parçalara ayrılmış. Bunlar nasıl birleşebilir? Bu saatten sonra bileşebilir mi? Bunları dalga geçmek için yazmıyorum. Durumun ne kadar vahim olduğunu göstermek için yazıyorum.

  Resimdeki kızları gördükçe sinirlenmeden edemiyorum. Yazık bu kızcağızlara, gerçekten çok yazık. Bir insan nasıl böylesine bir kişilik bölünmesi içine itilir? Kafası nasıl böylesine çarpıtılır? Bu nasıl bir beyin yıkamasıdır? Kızın kafası öylesine bölünmüş ki, neyi nasıl giyeceğini şaşırmış. Bunu yapan nasıl bir düşüncedir, nasıl bir dünya görüşüdür? Bu kızlara bunları yapan insanlar nasıl utanmaz, ruh hastası kişilerdir? Kadınlara, kızlara bu kötülüğü yapanlar bunlara nasıl bir düşmanlık, kin beslemektedirler? Yazık değil mi bu kızların gençliklerine, umutlarına, arzularına? Özgürce, istedikleri gibi yaşamaları neden korkutuyor birilerini? Bu korkunun kaynağı nedir? Böylesine bir vahşetin mantığını anlamakta güçlük çekiyorum.


  Bu yazı solcu bir yazarın kaleminden çıkmış internette tesadüfen rastladım çok üzüldüm sizlerle paylaşmak istedim bazı yerleri kestim.
  Bu da yukarıdaki yazıya yapılan yorum

  Ben kizmiyorum, seviniyorum. Bu kizlar sayesinde isler iyice zivanadan cikmiyor, bu kizlar kendilerine gore sulandiriyorlar isi belki ama olsun. Kara carsafla dolassa daha mi iyi? Kendine gore bir yol ariyor. Icindeki genclik kipirtisi carsafa izin vermiyor.

  Lütfen giyinişimize dikkat edelim onların kalemine bu şekilde malzeme olmayalım allahın ayetlerine hakaret ettirmeyelim


  Paylaş
  islami tesettür hakkında... lütfen okuyun Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  hiç birşey söylenmez bunun üzerine 3. 3
  RABBİM böyle giyinenlerden ıslah eylesin diyorum...

  ALLAHIn izniyle kısa bir süre içinde tesettüre giricem inşallah..
  ailemin tavırlarından maalsef hemen giremiyorum onları kabul ettirinceye kadar mcüadelem sürecek..sonunda olucak biliyorum benim YÜCE RABBİM Var ...

  ama böyle giyinenlerde yüce dinimizi Allahın ayetleri karalatmaya resmen göz yuman kişiler..hiç örtünmesinler giyinmesinler inanın daha hayırlı olur

  Çok yazık kardeşler.. 4. 4
  Kız belli ki İslâmcı, ama bir türlü tesettüre bürünememiş. Mini etek giymek istemiş, ama bacakları görünüp de günaha gireceğini düşündüğünden bacaklarını uzun beyaz bir etekle örtmüş. Saçlarını gösterirse günaha gireceğini düşündüğü için örtü takmış, ama vücudunu sıkıca saran bir body giymiş. Ama bu defa da çıplak omuzlarının ve kollarının görünmemesi için beyaz, uzun kollu bir elbise giymiş. Başörtüsü yüzünden belki kızın saçları görünmüyor, ama o giydiği sıkı elbise yüzünden kalçaları gayet açık bir biçimde görünüyor. Böyle yapmakla günaha girmeyecek mi şimdi?
  Belliki yazan arkadaşta neyin ne olması gerektiğini aslında biliyor(vücut hatlarının belli olmaması gerektiğini) ama ne hikmetse gerçeği bildiği halde kızın kafasının yıkandığından dem vuruyor,aslında haklı; işte bu zihniyet beyinleri yıkayan ,o kadar kapalılara karşılarki bu ön yargı ve aşağılamaları bazı bayanları özellikle gençleri çelişkili bir tarza itiyor.kardeşlerim kendimize gelelim.Bunların derdi başka Allah rızası,korkusu bunlara yabancı , yabancı olmasa bu kadar kapalı bayanlara düşman gibi olmazlar zaten onların dertleri birtek başörtüsü değil, namaz , Kuran hatta islam kelimesi bile onlara dert.kendileri yapmazlar,sonrada kimse kimsenin içini bilmez derler ama bunu söyleyen onlar Allah rızası için kapanmış bir bayana ne gözle bakarlar ve bu kesimde hep açık ararlar.Allah bunları ıslah etsinki asıl bu zihniyet şu gençlerin beynini yıkamasın 5. 5
  Katılıyorum.İnanın bu veya bunun benzeri örnekler çok. 6. 6
  Bunun gibi çok ama, bu çok başarılı. 7. 7
  Allah razı olsun ..Rabbim ıslah etsın bence bılıncsızlık,dusuncesızlık baska bısey degıl... 8. 8

  Bunun gibi çok ama, bu çok başarılı.
  inanınki hiç güleceğim yoktu, ne diyim size? 9. 9
  Allah razı olsun dikkatimizi çektiğiniz için.

  Ben böyle soytarılara islamcı ya da müslüman gözüyle değil soytarı olduklarını düşünerek bakıyorum.

  Böyle soytarılar açık bayanlara göre daha çok seksi, daha çok dikkat çekiyorlar ve daha çok göz zinasına neden oluyorlar.

  En iyisi rahat, bol, sade, temiz, ütülü, rengi dikkat çekmeyen pardesüleri giymek, hani 28 şubat öncesi müslüman hanımlar giyiyordu ya. Hatırladınız değil mi?

  İyi örnek olmak lazım. Sebep olan yapan gibidir. Hep yapma hem sebep olma sevabını almak lazım. 10. 10
  allah razı olsun...o kardeslerimiz içinde dua edelım kafasında kı bu karmasıklıktan kurtulup dını hakkıyla yasayanlardan eylesın rabbim..cümlemizi insallah. 11. 11

  --->: islami tesettür hakkında... lütfen okuyun

  s aleykum bacı kapalımı açıkmı anlıyamadım açıkçası


  Muminem --->: islami tesettür hakkında... lütfen okuyun

 12. 12
  galiba tam arasında zavallım... Ona da acıdım ve onun gibi giyinen birçok bacıma da acıdım.. bu manzaralar gözüme o kadar çok geliyor ki ve çok da üzülüyorum... Dua etmek lazım,elimizden geldiğince tatlı dille uyarmak lazım.. Ama emin olun ki böyle giyinen bacılar da herşeyin farkındalar ama bi türlü nefislerini yenemiyorlar Allah affetsin amin 13. 13
  bu toplumun kanayan yarasııı bu konu bence... o kızlara acıyımmı ewt acıyayım peki kendimi ne yapayım????ewt bu kızlar birilerinin gözünde soytarı.... ama solcular bunları islamcı görür.. bilinçli müslüman bu kızları soytarı görür... ikisinin arası ortya karışık bişeyy... acı bişeyy lezzetsiz bişeyyy... mide bulandıran bişeyy.....
  ne yapsın bu kız... anne baba öğretmemişse, sekiz yıllık modern eğitimi bu kıza bir karakter oturtamamışsa,kendi sınırları içinde öğretmenleri,sarkıcıları gibi giyinmek istediyse çok mu yani(!) filimler, diziler ,arkadaşlar hep açıl kızım saçıl kızım demişse, ne yapsın bu kızcağaz şimdi... ayıplayamam ben bu kızları çünkü yeni nesil böyle.. diyemem giyme böyle.. dinlemez cünkü güzel bi düşman beller beni... ama rol model olabilirim inş..
  bu ülkede zorunlu sekiz yıllk eğitim war. we gençler eğitimle şekil alıyorlar...
  müslüman olduğunu iddia eden erkek kardeşlerimi önce allhn kitabını anlamaya, sonra yasamak için gayret etmeye we ardından öğretmenlik okumaya dawet ediyoruuuum.
  bu watan ewladının bilinçli müslüman öğretmenlere ihtiyacı war.eğitim şarrtt!!!! 14. 14
  bu watan ewladının bilinçli müslüman öğretmenlere ihtiyacı war.eğitim şarrtt!!!!  kesinlikle katılıyorumtesettür hakkında bilgi,  islami tesettür,  tesettür hakkında,  tesettür ile ilgili bilgiler,  kapalılar sitesi,  tesettür hakkında herşey,  teseddür hakkında