Eğitim Bölümü ve Kitap Tavsiyeleri Forumundan Resulullah Kızlarını Nasıl Yetiştirdi? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Resulullah Kızlarını Nasıl Yetiştirdi?

  Reklam
  Resulullah Kızlarını Nasıl Yetiştirdi?

  "Çocuklarımızı nasıl yetiştirelim ?"
  Bu sorunun cevabını sürekli arıyoruz. Özellikle günümüzde gittikçe farklılaşan, daha doğrusu kopukluklara maruz kalan aile içi ilişkiler, bu ihtiyacımızı her geçen gün artırıyor.
  Sadece çocuklarımızı yetiştirmeyi öğrenmemiz için değil, aile mutluluğunu baki kılmamız için de bu soruya cevap bulmak zorundayız aslında…
  Peki, cevabı nerede aramalıyız?
  Bizim için hayatın her köşesinde, her anında, "en iyi örnek" olan Peygamber Efendimiz, elbette ki bu konuda da rehberimiz olmalı.
  Öyleyse en baştaki soruya başka bir soruda cevap aramalıyız:
  "Peygamber Efendimiz nasıl çocuk yetiştirirdi ?"
  Sevgili Peygamberimiz, hem erkek hem kız çocuğu babasıydı. Ancak, erkek çocuklarının hiç biri eğitim alacak bir yaşa kadar yaşayamadı. Bundan dolayı O, bir baba olarak kızlarını eğitip yetiştirdi.
  Bu kitapla, Peygamber Efendimizin kızlarının çocukluklarında, gençliklerinde, evlendiklerinde, anne olduklarında, evlerinde, sokakta mübarek babaları tarafından nasıl bir eğitime tabi tutulduklarını öğrenerek biz de çocuklarımızı nasıl yetiştireceğimiz hususunda kendimizi eğitmiş olacağız. ...


  Ramazan Balcı
  Nesil Yayınları


  Paylaş
  Resulullah Kızlarını Nasıl Yetiştirdi? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Peygamber efendimiz, kızların hiç bir değerinin olmadığı cahiliye döneminde kızlarını yetiştirirken o döneme ve bütün yüzyıllara örnek olacak şekilde sevgi, şefkat temelleri üzerine yetiştirmiştir.