Eğitim Bölümü ve Kitap Tavsiyeleri Forumundan Sakın Bu Kıtabı Okumayın !!! Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Sakın Bu Kıtabı Okumayın !!!

  Reklam
  Çünkü bu kitabı okumanın yan etkileri var.
  Şaşırdınız değil mi? Ciddi söylüyorum bize gelen itiraflar böyle. Kitabı okuyanlar namaza başlıyor. Hem de kitabı bitirmeyi bile beklemeden.
  Hacda birlikte olduğumuz kuyumcu Fikret Bey ise:
  -“Valla hocam ne yalan söyleyeyim ben okuyamadım, okuma özürlüyüm. Namazlarımı sizinle tanıştığımdan beri aksatmadan kılıyorum. Kitabı, namazlarını kılamayan yan komşuma verdim. Onun ihtiyacı var diye düşündüm. İyi ki vermişim. Kitabı bitirmeyi bile beklemeden daha otuzuncu sayfada namaza başladı. Ben de şaşırdım. Bu kadar çabuk güzel bir sonuca kavuşacağımı düşünmemiştim.” diye sevincini paylaştı.
  Yeni evlenen çifte düğün hediyesi olarak verir Meryem Hanım.
  Evlenen yakınları namazlarını kılma konusunda tembellik göstermektedir. Evliliklerinin ilk günlerinde okumaya başladıkları bu kitabı bitirmeden namazlarını kılmaya başlarlar.
  Meryem Hanım:
  -“İyi ki “Namaz Dirilişe Çağrı” kitabını hediye etmişim. Bundan böyle bir vakitte üç namaz sevabım olacak. İki namaz fidanım var. Onlar yaşadığı sürece bu devam edecek.” der.
  O günden sonra bu kitabı okutmak için seferber olur. Çevresindeki dostlarına, komşularına en güzel hediye diye düşündüğü bu kitapla buluşturmaya çalışır.
  Antakya’da konferansımıza katılan Ezgi Hanım program sonunda kitabı imzalatarak alır. Programın da etkisiyle hemen okumaya başlar. Kısa zamanda bitirir. Duygularını bir kâğıda döker ve hemen adresimize gönderir.
  Şöyle yazmaktadır Ezgi Hanım:
  -“Hocam, ikinci kitabınız ne zaman çıkacak? İlk defa bir kitabı hiç ara vermeden okudum. Okurken gözyaşlarımı tutamadım. Sanki benim eksiklerimi gidermem için yazmışsınız. Namaza karşı iştahım arttı. Artık namazlarımı ilk vaktinde kılmaya çalışıyorum. Arkadaşlarımı namaza teşvik etmek için onlara okuduklarımı anlatarak namaz sohbeti yapmaya başladım. Namazlarımı kılarken çok güzel duygular sarıyor beni. Allah cc nice güzel eserler yazmaya sizi muvaffak eylesin.”
  Diş hekimi Hasan Bey hac dönüşünde okuduğu kitabımızla ilgili olarak şunları söyledi:
  -“Kaleminize sağlık, çok sade bir anlatımınız var.Okurken sıkılmadan okudum. Çok zevkliydi, nasıl bitirdiğimi anlayamadım. Birçok eksiğimizi telefi etmememize yardımcı oldu.”
  Murat Bey kitabımızı bir arkadaşı vesilesiyle elde eder. Okumaya başlar.Kitapta “Namazla Diriliş” çalışmalarının serüvenini okuduğunda çok etkilenir. Benim de bu çalışmada yer almam lazım diye düşünür. Hemen yayınevi aracılığı bize ulaşır. Neler yapabileceğini öğrenir. Oturduğu mahallede bir program organize etmek için kolları sıvar. Aynı iş yerinde çalışan altı arkadaşıyla birlikte çalışmalara başlar. Kısa zamanda muhteşem bir program gerçekleştirirler. Bin iki yüz kişi katılır programa. Bu güzel organizeden sonra “Bir kitap okudum, hayatım değişti” diyenler gibi, o da “Bir kitap okudum, güzel bir hizmet ortaya koydum. Çok şükür rabbime.”der.
  Rabbimize binlerce şükür.
  Kitabımızı okuyan Kur’an Kursu öğretmeni bir kardeşimiz, görev yaptığı Kur’an Kursu’nda kitabımızı ders kitabı olarak okutmaya başlar.
  “Namaz Dirilişe Çağrı” isimli kitabımızı okuyanların bazı itiraflarını sizlerle paylaştım. Yaşanan duygular okunduğunda ve anlatıldığında çok faydasına şahit oldum. Kim bilir bu satırlar da kimlerin hayırlı işler yapmasına ve dirilişine sebep olacak?
  Rabbim bizleri kendi yolunda kullarına faydalı olan müminlerden eylesin.
  Hacca giden bir kardeşim hac dönüşünde ziyaretçilerine hediye etmek için bu kitabımızdan aldı. Ticaretle uğraşan bazı kardeşlerim ise müşterilerine vermek üzere bu kampanyaya katıldılar. Öğrenci kardeşlerim çay sohbetlerinin ders kitabı yaptılar.Bu satırları okuyan kardeşim, sen de okumadıysan bu kitabımızı okuyarak işe başlayabilirsin. Okuduysan hemen zaman kaybetmeden bir kardeşine okutabilirsin.
  Sevdiklerine bu kitaptan hediye edebilir veya hediye edilmesine vesile olabilirsin.
  Hediyeliklerimizi değiştirmeye ne dersiniz? Adet yerine gelsin diye lüzumsuz şeyler hediye etmek yerine bir kitap hediye edebiliriz.
  Ev ziyaretlerinde, doğum günlerinde, evlilik toplantılarında vb vesilelerle bunu yerleştirirsek birçok kardeşimizin kurtuluşuna vesile olabiliriz.
  Hele hacca ve umreye giden kardeşlerimizin dönüşte ziyarete gelenlere verecekleri bir kitap en güzel hediyedir.Kitabımızı okuyan dostların düşüncelerini yazmalarını istirham ediyorum.
  Var mısınız bu yolda hayırlı bir çığır açmaya?
  Selam ve dua ile…
  Ahmet Bulut


  Paylaş
  Sakın Bu Kıtabı Okumayın !!! Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Paylaşım için Allah (cc) razı olsun kardeşim 3. 3
  paylaşım için Allah cc razı olsun... 4. 4
  Allah (c.c) razı olsun... 5. 5
  Allah c.c. razı olsun kardeşim