Makale ve Şiirler ve Kişisel Gelişim Yazıları Forumundan Bu yazıyı her sabah okuyun Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Bu yazıyı her sabah okuyun

  Reklam
  Bu yazıyı her sabah okuyun


  Birine sevginizin tümünü sunmak, Asla sizi de ayni sekilde seveceginin garantisi degildir.

  Sevgiye karsilik beklemeyin; Sadece sevginin karsidakinin kalbinde büyümesini bekleyin; fakat olmazsa da, sizin kalbinizde büyüdügüne emin olun.

  Birine çarpilmak için bir an yeterlidir, birinden hoslanmak bir saat, ve birini sevmek içinde bir gün yeterlidir, ama birini unutmak ise bir ömür sürer.

  Görünüse aldanmayin; kandirici olabilir. Zenginlige aldanmayin; yok olur gidebilir. Sizi güldüren birini seçin çünkü karanlik bir günü aydinlatan sey bir gülümsemedir.Kalbinizi gülümsetebilen birini bulun.

  Öyle zamanlar vardir ki, bazen birini öylesine çok özlersiniz ki, onu hayallerinizden çikarip, gerçek hayatta kucaklamak istersiniz. Hayal etmek istediginiz seyi hayal edin, gitmek istediginiz yere gidin, olmak istediginiz kisi olun, çünkü yasayabileceginiz tek bir hayatiniz var ve tüm bunlari yapabilmek için tek bir sansiniz.

  Sizi tatli kilacak kadar yeterli mutlulugunuz olsun, güçlü kilacak kadar aci deneyiminiz, insan kilacak kadar üzüntünüz, ve sizi mutlu kilmaya yetecek kadar umudunuz olsun.

  Daima kendinizi baskalarinin ayakkabilarina koyun.Eger ayaklariniz aciyorsa, o kisininkiler de aciyordur.

  En mutlu kisiler, herseyin en iyisine sahip olanlar degildir, onlar karsilarina çikan herseyin degerini en iyi bilenlerdir.

  Mutluluk, aglayanlar, incinenler, arastirma yapanlar, ve çabalayanlar için vardir, çünkü böyle insanlar hayatlarina giren her insanin önemini takdir edenlerdir.

  Ask bir gülücük ile baslar, bir öpücük ile gelisir, ve bir gözyasi ile son bulur.

  En parlak gelecek, unutulmus bir geçmisin üstünde yükselir, geçmisinizdeki kalp kirikliklarini ve hatalari silmezseniz hayatin içinde ilerleme sansiniz olmaz.


  SEVİN.. SEVİN.. SEVİN.. HİÇBİRŞEYİ VE HİÇKİMSEYİ DÜŞÜNMEDEN SEVİN.. SEVGİNİZİ, SEVDİĞİNİZİ ELDE ETMEK İÇİN HER YOLU DENEYİN.

  BİRGÜN HERŞEY ÇOK GEÇ OLABİLİR. UNUTMAYIN!
  Alıntı  Paylaş
  Bu yazıyı her sabah okuyun Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  BISMIALLAHIRRAHMANIRRAHIM
  SAYGIDEGER KARDESLERIM BU YAZIYI MÜMINE.COM .ERVA KARDESIMIN SAYFASINDAN ALDIM VE BAZI YERLERINI DINIMIZ ADINA DEGISTIRDIM AFFINIZA SIGINIYORUM YANLISLARIMI BAGISLAYIN... ASLINDA SADECE SIZI ALLAH AZZE VE CELLE ASKINA COK SEVDIGIMI YAZMA NIYETI ILE ALINTIYI EKLEDIM CANIM DEGERLI DIN KARDESLERIM SIZI ERHAMERRAHIMIYNE EMANET EDIYORUM VE DAIMA RABBIME HAMD OLSUN DUALARIMDASINIZ; SIZI AKLIMA DUALARDA GETIREN RABBIME HAMD`U SENALAR OLSUN ...

  NOT: BENIM ILIM YOLUMDA ILERLEMEMDE EN BÜYÜK KATKISI BULUNAN VE BANA TÜM GÜZELLIKLERI SUNAN, NUHIYE KARDESIM VE MUSTAFA HOCAMI TANIMAMDA YARDIMCI ,VESILE OLAN "SEMA" KARDESIME VE ISLAMI SITEYE SONSUZ SÜKÜR VE DUA BORCLUYUM SENI COK SEVIYORUM ELHAMDULILLAH`U TEALA.

  Birilene sevginizin tümünü sunmak, Asla sizi de ayni sekilde seveceginin garantisi degildir.

  Sevgiye karsilik beklemeden ALLAH`U Teala askina sevin; Sadece sevginin karsidakinin kalbinde büyümesini bekleyin; fakat olmazsa da, sizin kalbinizde büyüdügüne emin olun.

  birini sevmek içinde bir an yeterlidir Rabbimizdir Sevgiyi El Vedud ismi ile yüregimize yerlestiren,
  ama birini unutmak ise bir ömür sürer.

  Görünüse aldanmayin; kandirici olabilir. Zenginlige aldanmayin; yok olur gidebilir.( Zekat ve Sadaka )
  Sizi güldüren Rabbinin iman yükledigi birini seçin çünkü karanlik bir günü aydinlatan sey birlikte gülümsemededir din kardesligidir.

  Öyle zamanlar vardir ki, bazen birini öylesine çok özlersiniz ki, onu hayallerinizden çikarip, gerçek hayatta kucaklamak sarmak istersiniz. Hayal etmek istediginiz seyi hayal edin, gitmek istediginiz yere gidin, olmak istediginiz kisinin yaninda olun, çünkü yasayabileceginiz anlar cok kisa ve tüm bunlari yapabilmek için gec kalmayin keskeleriniz olmasin, affedin Rabbimiz askina

  Sizi tatli kilacak kadar yeterli mutlulugunuz olsun kanaat, güçlü kilacak kadar aci deneyiminiz,insan kilacak kadar üzüntünüz, ve sizi mutlu kilacak tek sey namaziniz kullugunuza tesekkür borcunuz ,umudunuz Dualariniz seccadeniz olsun.

  Daima kendinizi baskalarinin ayakkabilarina koyun onlarin penceresinden bakin. Eger ayaklariniz aciyorsa, o kisininkiler de aciyordur.

  En mutlu kisiler, herseyin en iyisine sahip olanlar degildir, onlar karsilarina çikan herseyin degerini en iyi bilenlerdir,tefekkür ve sükür edenlerdir

  Mutluluk: aglayanlar Rabbin icin akan gözyaslari ,rahmet yagmurudur onlar , incinenler, ve takvada çaba gösterenler için vardir, çünkü böyle insanlar hayatlarina giren her insanin önemini takdir edenlerdir ve onlara din kardesi gözüyle bakanlardir.

  En deger dolu gelecek, unutulmus bir geçmisimin hatalarimizin üstünde yükselir , geçmisinizdeki kalp kirikliklarini ve
  hatalari silmezseniz tevbe etmezseniz hayatin içinde ilerlemede zorlanirsiniz

  SEVIN.. SEViN.. SEViN..ALLAH AZZE VE CELLE ASKINA HiÇBÝRSEYi VE HiÇKiMSEYi DÜSÜNMEDEN SEViN.. SEVGINiZi, SEVDiGINiZi ELDE TUTMAK INCITMEMEK iÇiN HER YOLU DENEYiN.

  BirGÜN HERSEY ÇOK GEÇ OLABiLiR. UNUTMAYIN!

  SAYGI DEGER ERVA KARDESIM AFFINI RICA EDIYORUM BU ALINTINI ALIP KARDESLERIME MAIL OLARAK GÖNDERDIM VE BAZI YERLERINI DEGISTIRDIM COK ÖZÜR DILERIM AMA DINIMIZDE SANS VESAIRE YOK "MEVLÜT ÖZCAN" HOCAMIZIN "SORUMSUZCA SÖYLENEN SÖZLER "KITAP SERISI DÖRT CILT TÜM KARDESLERIMIN OKUMASINI DILERIM. SENI DIN KARDESIM OLARAK ALLAH AZZE VE CELLE ASKINA COK SEVIYORUM ERHAMERRAHIMIYNE EMANET OL VE CÜMLE VEYA KELIME HATALARIMI BAGISLA CÜNKÜ BEN MALESEF ALMANYADA OKUDUM TAKDIR.. SIZLER GIBI IYI YAZAMIYORUM VE ALINTILAR ILE YAZIYORUM ... SELAM VE DUA ILE TEKRAR AF DILIYORUM. 3. 3
  SAYGI DEGER ERVA KARDESIM AFFINI RICA EDIYORUM BU ALINTINI ALIP KARDESLERIME MAIL OLARAK GÖNDERDIM VE BAZI YERLERINI DEGISTIRDIM COK ÖZÜR DILERIM AMA DINIMIZDE SANS VESAIRE YOK "MEVLÜT ÖZCAN" HOCAMIZIN "SORUMSUZCA SÖYLENEN SÖZLER "KITAP SERISI DÖRT CILT TÜM KARDESLERIMIN OKUMASINI DILERIM. SENI DIN KARDESIM OLARAK ALLAH AZZE VE CELLE ASKINA COK SEVIYORUM ERHAMERRAHIMIYNE EMANET OL VE CÜMLE VEYA KELIME HATALARIMI BAGISLA CÜNKÜ BEN MALESEF ALMANYADA OKUDUM TAKDIR.. SIZLER GIBI IYI YAZAMIYORUM VE ALINTILAR ILE YAZIYORUM ... SELAM VE DUA ILE TEKRAR AF DILIYORUM.
  estefirullah kardeşim ne demek bende alıntı yapıp yazıyorum.
  eklediğim bütün konulardan istediğiniz gibi yaralanabilirsiniz.
  sizin gibi değerli üyelerin bilgilerinden yaralanmakta bize nasip olur inşAllah.
  sizin gibi güzel kardeşlerimiz gönderdiğim konuları okuması benim için çok onurlandırıcı...
  Allah cc sizden razı olsun okuduğunuz için... 4. 4
  Kardeşim eline emeğine saglık....


  Mutluluk: aglayanlar Rabbin icin akan gözyaslari ,rahmet yagmurudur onlar , incinenler, ve takvada çaba gösterenler için vardir, çünkü böyle insanlar hayatlarina giren her insanin önemini takdir edenlerdir ve onlara =din kardesi gözüyle bakanlardir.


 5. 5
  Mutluluk: aglayanlar Rabbin icin akan gözyaslari ,rahmet yagmurudur onlar , incinenler, ve takvada çaba gösterenler için vardir, çünkü böyle insanlar hayatlarina giren her insanin önemini takdir edenlerdir ve onlara din kardesi gözüyle bakanlardir. ALLAH RAZI OLSUN NE KADAR GÜZEL PAYLAŞIMLAR BUNLAR.ÇOK HOŞUMA GİTTİ ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN 6. 6
  Allah cc cümlenizden razı olsun mumine kardeşlerim...tek bir hayatınız var mumsema