Kadın ve Çocuk Sağlığı ve Kısırlık Forumundan Zamanlanmış cinsel ilişki ne demektir ? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Zamanlanmış cinsel ilişki ne demektir ?

  Reklam
  Gebe kalabilme şansını spontan olarak arttırabilmek için cinsel ilişkinin zamanlanarak yapılması önerilir. Bunun anlamı, yumurtlamanın olduğu günlerde cinsel ilişkiye girilmesidir ki bu dönem kadının gebe kalabilmesi için en uygun dönemdir. Yumurtlamanın yaklaşık zamanının belirlenebilmesi için bir kaç adet döneminde sürdürülen bazı takipler yapılabilir.
  Kadın adetinin ilk gününden itibaren, sabah yataktan kalkmadan önce vücut ısısını ölçerek kaydeder. Bu bir sonraki adet döneminin ilk gününe kadar sürdürülür. Vücut ısısı yumurtlamadan sonra 0.5 derece C kadar artar. Bu genellikle adet döneminin 14. Günleri civarına rastlar ve eğer gebelik olmaz ise ısı tekrar aşağıya düşer, gebelik olursa da yüksek kalır. Yumurtlamanın tesbiti için bazı basit idrar veya tükürük testleri de yapılabilir. Düzenli olarak adet gören kadınlarda bile yumurtlama gününde ufak oynamalar olabilir. Eğer şartlar uygunsa, sperm kadın vücudu içerisinde bir kaç gün yaşayabilir. Aşırı cinsel aktivite sperm kalitesinde azalmaya yol açabilir. Bu nedenle en ideali, beklenilen yumurtlama gününden 3-4 gün önce başlayıp, yumurtlamadan sonraki 2-3 güne kadar gün aşırı cinsel ilişkide bulunmak ile gebelik şansı önemli ölçüde arttırılabilir. Eğer yumurtlamayı testler ile takip ediyorsanız, testin pozitif sonuç verdiği gün cinsel ilişkide bulunmak en uygunudur.
  (alıntı)


  Paylaş
  Zamanlanmış cinsel ilişki ne demektir ? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Kadınların hamile olabilmeleri için yumurtlama dönemleri çok önemlidir.İşte doktorlar bu dönemlerde ilişki önermekte ve en uygun zamanı ayarlamaktadır.