Dualar / Yakarışlar ve Kendi Dualarınız / Tavsiyeleriniz Forumundan Türk halkı olarak, Allah'a sığınmak. Zulkarneyn ve Talut neden Kuran'da geçmektedir. Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Türk halkı olarak, Allah'a sığınmak. Zulkarneyn ve Talut neden Kuran'da geçmektedir.

  Reklam
  Es Selam'u Aleyküm.

  Türk halkı olarak hiç Allah'a sığınmayı düşündünüzmü?

  Kuran'ı Kerim'de, Zulkarneyn kıssası bizlere sadece tarihte yaşanmış olayı anlatmakla kalmaz aynı zamanda, Kuran yaşayan bir kitap olmasından dolayı, bizlere geleceğinizi belirleyin dercesinde yol gösterir.


  Örnek verecek olursak;


  22/HACC-42: Ve eğer seni yalanlıyorlarsa (bil ki), onlardan önce Nuh kavmi, Adn kavmi ve Semud kavmi de (peygamberlerini) yalanlamışlardı.

  22/HACC-43: Ve İbrâhîm (A.S)'ın kavmi de ve Lut (A.S)'ın kavmi de (yalanlamıştı).
  (Peki sonları ne oldu? Helak tabiki...)

  ************************************************** *************

  Peki bakın yeni kavimle ilgili Allah ne buyuruyor.


  5/MÂİDE-54

  Ey âmenû olanlar (Allâh'a ulaşmayı dileyen insanlar!) Sizden kim dîninden dönerse, o zaman Allah onun yerine (başka) bir kavim getirecektir öyle ki, (Allah) onları sever ve onlar da O'nu (Allah'ı) severler. Mü'minlere karşı daha alçak gönüllü, kâfirlere karşı daha izzetlidirler (başları dik, vakarlı, şereflidirler). Allah'ın yolunda cihad ederler. Hiçbir kınayanın kınamasından korkmazlar. İşte bu, Allah'ın fazlıdır, onu dilediğine (lütfedip) verir. Allah Vâsi'dir (fazlı ve lütfu geniştir), Alîm'dir (herşeyi en iyi bilendir).  Bir zamanlar Osmanlı, Allah'ın getirdiği bir kavimdi. Şimdi ise şu halimize bakın. Ahlaki açıdan zayıflayan,sevgiden yoksun,gösteriş, kibir, dostunu ve düşmanını seçemeyen, bölünme durumuna düşmüş, hergün şehit veren, dinden ve Allah'tan uzaklaştırılan bir toplum olduk.
  Bu sebeple Türk Halkı olarak Allah'a sığınmak, hem akli, bilgiyi ve ahlaki yapiyi düzenlemede, hemde dünya ve ahiret hayatında zarar görmeden, bir yaşamı dilemektir!  "ALLAH'IM, TÜRK HALKI OLARAK SANA SIĞINIRIZ, HER TÜRLÜ FİTNEDEN VE KÖTÜLÜKTEN BİZLERİ KORU, YARDIM ET BİZLERE GÜÇ VER VE HİDAYET NASİP ET. "O BÜYÜK İSİM'LERİNLE" "


  Diye dua etmek gerekir, bizler sığınalım ve Allah bizi inşa etsin. Allah'ın inşası mükemmel olur.


  Aslında; Yecüc ve Mecüc, Zulkarneyn, Talut ve Calut, Kabil ve Habil, Hârut ile Mârut gibi isimler şahısları değil, Rütbelerini belirtmektedir. Kuran'ın bize söylemek istediği, isimlerimize değil; Allah için yaptıklarınıza dikkat etmemiz ve önemsememiz gerektiğini belirtmesidir.

  Yecüc ve Mecüc: Bozgunculuk çıkaran, Yahudi ve Hiristiyan zihniyeti. (Çünkü sapmışlardır ve delalette kalmışlardır. Burada dikkate alınan, ülkedeki vatandaşları değil, kan döken zihniyettir.) Gibi düşünebiliriz.

  Zulkarneyn: Allahın seçtiği bir önder, bir kurtarıcı gibi.

  Talut ve Calut: Talut, Allah'ın seçtiği komutan; Calut zulmeden bir komutan, gibi.

  Kabil ve Habil: Kabil bir kardeş katili, Habil bir mazlum, gibi.

  Harut ve Marut: İlmi iyi anlamda kullananlar, sihir yaparak kendilerine kötülük yapanlar, gibi.

  ŞİMDİ HERKES KONUMUNU BELİRLESİN VE YÖNÜNÜ ÇİZSİN. YUKARDAKİ DUA'YI DİLİNDEN DÜŞÜRMESİN.

  Allah'tan yardım isterseniz, Allah'ta size bir Zulkarneyn veya Talut göndererek yardım eder.


  Amaç Irkcılık değil, toplum olarak yaşıyoruz ve bu toplumdan sorumluyuz.

  "TABİKİ EN DOĞRUSUNU ALLAH BİLİR."

  Mustafa Gülşafak


  Paylaş
  Türk halkı olarak, Allah'a sığınmak. Zulkarneyn ve Talut neden Kuran'da geçmektedir. Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Kuranı kerimde geçen her şey bir ibret alınması gereken bir derstir. Allah ibret olsun diye bize indirdiği ayeti kerimelerle onu yüceliğini tanıyıp ona göre davranmamız içindir.zülkarneyn ve türkler,  mustafa gülşafak,  kuranda talut calut yecüc mecüc gibi