Dualar / Yakarışlar ve Kendi Dualarınız / Tavsiyeleriniz Forumundan Ya RABBİM imanıma şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmişsem... Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Ya RABBİM imanıma şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmişsem...

  Reklam
  Ya Rabbi!
  Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : Allah'tan başka yaratıcı yok, Hz. Muhammed (sallAllahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

  Ya Rabbi!
  Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: Allah birdir, Hz. Muhammed (sallAllahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

  Ya Rabbi!
  Eğer Allah'ı birlememe şirk girmişse, ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallAllahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

  Ya Rabbi!
  Eğer bilmeden seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallAllahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

  Ya Rabbi!
  Eğer bilmeden amelime riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallAllahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

  Ya Rabbi!
  Eğer farkında olmadan kalbime küçük ve büyük günahların fitnesi girmişse derim ki: Allah bir, Hz. Muhammed (sallAllahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

  Ya Rabbi!
  İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallAllahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
  Ey diri olan!
  Ey ebedi var olan!
  Ey izzet ve ikram sahibi olan!
  Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan Allah'ım!
  Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!

  Ya Rabbi!
  Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle… dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.

  Ya Rabbi!
  Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, Allah birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallAllahu aleyhi ve sellem) O'nun elçisidir demeyi nasip et.


  Paylaş
  Ya RABBİM imanıma şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmişsem... Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  abla çok güzeldi Allah razı olsun.Bu duanin kaynağı neresi acaba ben hep okuduğum şeylerin kaynağını merak ediyrum da 3. 3
  Başka bir siteden alıntı yaptım altında yazı yok baktım sağolasınız yorumunuz için bütün dualarımızı RABBİM kabul eylesinimanımdan şüpheliyim,  imanımdan şüphe