Dualar / Yakarışlar ve Kendi Dualarınız / Tavsiyeleriniz Forumundan Ya Hannan,ya Mennan! Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Ya Hannan,ya Mennan!

  Reklam
  YA RABBi, YA RABBi,YA RABBi, güzel bir yazı okumanızı tavsiye ederim.

  ya erhammerrahimin,ya erhamerrahimin,ya erhamerrahimin
  ya hayyu,ya kayyum,ya hannan,ya mennan
  ya ahir,ya zahir,ya batın
  ya bediissemevetivel ard,ya zülcelali vel ikram
  ya rabbi vücudumuzu kaim,niyetlerimizi daim,sıhhatimizi müdavim,evlatlarımızı annemizi ve babamızı kardeşlerimizi ve eşimizi salihlerden eyle ya rabbi AMİN.

  fakirlik gelmeden evvel nimetin meşguliyet gelmeden evvel boş vaktin hastalık gelmeden evvel sağlığın ihtiyarlık gelmeden evel gençliğin ölüm gelmeden evel hayatın kıymetini bilmeyi lütfeyle ya rabbi

  ya rabbi nefis ve iblisin şerrinden şiddetli fakirlikten kabul olunmayan duadan seherde uyanmayan gözden yetimi gördüğü zaman sızlanmayan kalpten doymak bilmeyen mideden ve faydasız ilimden zatı şerifine sığınırız ya rabbi AMİN.
  ya rabbi bizi ehli tevhid ve ehli imani ehli ilim ve ehli kur'an ehli ihsan ve ehli vicdan olanların safından eyle ve huzuruna öylece gelmeyi nasip eyle AMİN.

  ya rabbi her yerde haddini bilen gönül ahizesini silen bir ömürlük dosyasını güzel amellerle dolduran kullarından eyle AMİN.

  ya rabbi lütfetki gittiğimiz her yerde bağdaştırıcı ve birleştirici olalım.nefret olan yere sevgi kızgınlık olan yere affedicilik kuşku olan yere ümit karanlık olan yere aydınlık üzüntü olan yere de sevinç saçıcı olmayı lütfeyle AMİN.

  ya rabbi kusur görenlerden değil kusur örtenlerden teselli arayanlardan değil teselli verenlerden anlayışlı olanlardan yalnız sevilmeyi bekleyenlerden değil sevenlerden yağmur gibi hiçbir yeri ayıretmeyip her yeri aydınlatanlardan toprak gibi herşey üstüne bastığı halde hiçbir şeyini esirgemeyip nimetlerini herkese verenlerden eyle ya rabbi AMİN.
  ey kendisinden başka ilah olmayan her şeye gücü yeten hiçbir şeye muhtaç olmayan hükümdarlığından ortağı bulunmayan rahman ve rahim olan ALLAHIM!

  bizi felaketlerle bela ve müsibetlerle zulüm ve baskılarla imtihan ediyorsunn çok daralıp sıkıntıya düştüğümüzde çaresiz ve kimsesiz kaldığımızda el açıp dua edin diyorsun
  işte yalvarıp yakarıyoruz korkarak ve ümit ederek huşu içinde bpyun bükerek diyoruz ki...
  ey rabbimiz ayaklarımızı imanımızda sabit kıl hidayetten sonra kalplerimizi kayderma unutur ve bilmeden hata yaparsak bizi sorgulamaiallahümme ecirne minen nar-allahümme ecirne min azabil kabr-allahümme ecirne minen riyervessemmeveti vel ucubi vel-fahr allahümme ecirne min şerril müfsidin vel münefikin vel mülhidin AMİN. ya erhamerrahimin.


  Paylaş
  Ya Hannan,ya Mennan! Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  duanın türkçe karşılığını öğrenebilirmiyimmennan ebced değeri,  ya mennan ebced değeri