Yemek Tarifleri ve Kebaplar Forumundan Soğanlı Kavurma (4 Kişilik) Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Soğanlı Kavurma (4 Kişilik)

  Reklam
  SoğanlıKavurma (4 Kişilik)

  Malzemeler
  300 gr Arpacık Soğanı
  3 Diş Sarmısak
  1 kg Dana Eti
  2 Çorba Kaşığı Margarin
  2 Tatlı Kaşığı Pulbiber
  3 Çorba Kaşığı Domates Salçası
  2 Su Bardağı Et Suyu
  2 Çorba Kaşığı Kekik
  Tuz, Karabiber


  Yemeğin Tarifi
  Soğan ve sarmısağı soyun. Soğanı ikiye bölün. Sarmısağı ezin. Eti (3cm büyüklüğünde) kuşbaşı doğrayın. Margarini büyük bir tencerede eritin. Eti tencereye alıp kavurup tencereden alın. Soğan ve sarmısağı aynı tencereye ilave edip kavurun. Ardından tekrar eti ekleyin. Pul biber, kekik, tuz ve karabiberle tatlandırın. Salçayı ekleyip kavurmaya devam edin. Bir miktar et suyunu ilave edip çekmesini bekleyin. Bu işlemi bir iki kere daha tekrar edin.
  Et suyunun kalanını tencereye ekleyin. Eti kısık ateşta ve tencerenin kapağını kapatarak 80 dakika kadar pişirin. Pişme süresinin sonunda tekrar tuz ve karabiberle tatlandırın. Kavurmayı tabaklara paylaştırarak servis yapın.
  Öneri: Bayramdan sonra eti değerlendirmek için malzemeleri değiştirerek tekrar kavurma yapabilirsiniz. Örneğin kavurmaya mantar katabilirsiniz. Bunun için tarifi aynen yukarıda verildiği gibi uygulayıp soğanları kavururken mantarı ilave edin. Mantarı kısa süre kavurup eti ekleyin. Ardından tarifin kalan kısmını uygulamaya geçebilirsiniz.
  Kolayca kavurmak Eti kavurmak için kalın tabanlı veya teflon bir tencere kullanın. Bir miktar yağ eritin ve eti ilave edip kavurmaya başlayın.


  Paylaş
  Soğanlı Kavurma (4 Kişilik) Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Kavurma yemeklerinde genelde etler küçük küçük kesilir. Fakat bu tercihe göre de değişebilir. Bu tarifte irice kesilerek daha gösterişli bir yemek sunulmuş.