Müslüman Hanımlar ve Kadınlara Ait Haller Forumundan Kadın düşükle lohusa olur mu? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kadın düşükle lohusa olur mu?

  Reklam
  Kadın düşükle lohusa olur mu?


  Eğer düşük insanların isteği ile, ilaçla veya cerrahi bir müdahale ile düşer de el, ayak, tırnak, saç ve parmak gibi organları belirmiş ise, lohusalık meydana gelir. Fakat organları henüz belirmemiş bir düşük ile lohusalık olmaz.
  Bu düşükle kan üç gün devam eder. Önceden de en az 15 gün temizlik hali devam etmişse, bir hayız kanı olur. Böyle olmazsa bir istihaze kanı sayılır.

  İstihaze : Adet gören bir kadının cinsel kadını organından üç günden az, on günden fazla gelen kan. Gebelik sırasında gelen kanla, kırk gün devam eden kana da denir. Özür kanı niteliğindedir.

  Kaynak:
  Büyük Kadın İlmihali, Rauf PEHLİVAN  Paylaş
  Kadın düşükle lohusa olur mu? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Kadınların düşük yapmaları neticesinde meydana gelen durum biraz farklıdır.Kadınların düşük yaptıkları zaman önemlidir.Yani bebeğin ne kadarlık olduğu ile alakalıdır.Burada önemli olan yeni bir hamilelik mi yoksa biraz daha geç olan bir hamilelik mi olduğudur.düşükten sonra lohusalık olur mu,  dusuk yapan kadin lohusa olur mu,  düşük sonrası lohusalık,  düşükten sonra lohusa olunurmu,  düşük yapan kadın lohusa olur mu,  düşüklerde lohusalık,  düşükten sonra lohusalık