Müslüman Hanımlar ve Kadınlara Ait Haller Forumundan Çocuk Düşürme Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Çocuk Düşürme

  Reklam
  Çocuk Düşürme
  İslam, ana karnında teşekkül etmiş bir çocuğu düşürmeyi haram kılmıştır. Özellikle ana karnında çocuğun organları şekillenmiş, ruh üflendikten sonra çocuğun düşürülmesi cinayettir.
  Cenab-ı Hak buyuruyor:
  "Çocuklarınızı fakirlik korkusuyla öldürmeyin. Onları da sizi de biz rızıklandırırız. Onları öldürmek gerçekten büyük bir günahtır." (İsra Suresi . 31)

  Allah Resulu kadınlardan biat aldığı zaman: "Onlara çocuklarını öldürmemeleri şartını" ileri sürmesini Cenab-ı Hak emretmiştir:
  "Ey Peygamber! İnanmış kadınlar, Allah'a hiçbir şeyi ortak koşmamak, hırsızlık yapmamak, zina etmemek, çocuklarını öldürmemek, elleriyle ayakları arasında bir iftira uydurup getirmemek, iyi işi işlemekte sana karşı gelmemek hususunda sana biat etmeye geldikleri zaman, biatlarını kabul et ve onlar için Allah'tan mağfiret dile. Şüphesiz Allah, çok bağışlayandır, çok esirgeyendir." (Mümtehina Suresi :12)
  Allah Resulu de : "Çocuklarınızı öldürmeyiniz." buyurmuştur.

  Eğer çocuğun doğumu, ananın ölümüne sebep olacaksa o zaman ananın ölümü yerine yerine çocuğu düşürmek caizdir. Çocuk için ana feda edilmez, gerekirse ana için çocuk feda edilir.
  İmam Gazali, çocuk düşürmenin caiz olmadığını açıklarken zazlin de çocuk düşürme gibi olduğunu söyleyenlere cevaben derki. " Çocuk düşürme doğum kontrolü gibi değildir. Çocuk düşürme meydana gelen bir varlığa karşı işlenen bir cinayettir. Bu varlığın da bir çok mertebeleri vardır. Bu varlık mertebelerinin birincisi, erkek menisinin kadının rahimine girmesi, kadının menisi ile karışması ve canlanmaya hazır olmasıdır ki, bunu bozmak ve bu canlanmanın önüne geçmek cinayettir. Bu su damlası nutfe, sonra kan pıhtısı, sonra et parçası haline gelirse onu düşürmek daha büyük bir cinayet olur. Eğer ruh üflenir, organları belirirse cinayet daha da artar. Hele çocuk ana rahminden diri olarak düşüp de sonra ölürse, bu cinayetlerin en büyük şekli olur."

  Kaynak:
  1) Büyük Kadın İlmihali, Rauf PEHLİVAN  Paylaş
  Çocuk Düşürme Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Kadınların bazı hastalıklar nedeni ile çocuk düşürmelerinde yapacak bir şey yoktur.Fakat bilerek isteyerek çocuk düşürmeye çalışmak yada düşürmek dinen caiz değildir.çocuk düşürmek için dua,  bebek düşürmek için dua,  bebek düşürme duası,  usaq dusurmek,  usaq dusurme,  çocuk düşürme duası ,  bebek düşürme büyüsü