Hac ve İlgili Konular ve Kadın ve Hac Forumundan Başı açık bayan hac dönüşünde başını kapatmazsa hacı olmaktan çıkar mı? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Başı açık bayan hac dönüşünde başını kapatmazsa hacı olmaktan çıkar mı?

  Reklam
  Başı açık bayan hac dönüşünde başını kapatmazsa hacı olmaktan çıkar mı?


  Allah'a olan ibadetlerini yerine getiren başı açık,göze batmayan normal kıyafetler giyinen bir bayan,hac ziyaretini yaptıktan sonra başını kapatmazsa,hacı ünvanına zarar vermiş olur mu?Ben kapalı değilim ama namazımı kılıyorum Allah'a olan borcumu ödüyorum,hac da aynı şey değil mi?Buda islamın şartlarından biri.Kapalı olmamak islamın şartlarını yerine getirmeyi engelliyor mu?


  Değerli Kardeşimiz;

  Amellerin yeri ayrı ayrıdır. Bir insan herhangi bir günahı işlese de yaptığı ibadete engel değildir. Her ibadeti yapabilir ve sevabını da alır. Başı açık bir bayan Hacca da gidebilir umreye de namaz kılar oruç tutar ve yaptıklarının da sevabını alır. Başı açık olmanın günahı da ayrı değerlendirilir. Kılınan namazların, yapılan ibadetlerin insanın diğer eksikliklerini de gidereceği ve başını da örtmesine vesile olacağı umulur.

  İnsanları böyle boş ve faydasız sözlerle ibadetten uzaklaştırmak çok yanlış bir davranıştır. İnsanların günah işlemesi ibadete mani değildir.


  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet Editör  Paylaş
  Başı açık bayan hac dönüşünde başını kapatmazsa hacı olmaktan çıkar mı? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bir insan içki içse bile namazlarını kılabilir kuranı kerim okur oruçlarını tutabilir. aynı şekilde hac vazifesini gerektiği gibi yapan bir kimse günahları temizlendiği için saçını açması uygun olmasa da açması halinde saçını açtığı için tek günah yazılır ki bu da azımsanacak bir günah değildir.açık bayan resimleri,  açık bayan resmi,  açık kadın resimleri,  açık bayanlar,  bayan haç kıyafetleri,  açıkbayan,  namaz kiliyorum ama kapali degilim