Kadın ve Çocuk Sağlığı ve Kadın Sağlığı Forumundan İnsanın psikolojisini olumsuz etkileyen kötü anılar Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  İnsanın psikolojisini olumsuz etkileyen kötü anılar

  Reklam
  ABD'li bilim adamları, aşk acısı gibi unutamadığımız kötü anılarımızı ve fobilerimizi ortadan kaldıracak bir ilacın yakın gelecekte hazır olacağını söylüyor.
  Georgia Tıp Üniversitesi'ndeki Beyin ve Davranış Keşif Merkezi'nce yapılan deneylerde, kötü anıların saklanmasına yardımcı olan bir çeşit molekülün izole edilmesi sağlandı.
  Fareler üzerinde yapılan deneylerde önce hayvanların üzerinde yürüdükleri zemine düşük voltajda elektrik akımları verildi. Ayaklarındaki acıyı unutmayan farelere daha sonra kalsiyum enzimi CamKII verildi.
  İlaç tatbikinin ardından farelerin daha önce elektrik verilen zemini hatırlamadığı ve üzerinde korkmadan yürüdüğü belirlendi.
  Araştırmayı yürüten nörobiyolog Doktor Joe Tsien, geliştirmeyi amaçladıkları tedavi sayesinde sıcak çatışmaya giren askerlerde görülen travma sonrası stres bozukluğu ve halk arasında son derece yaygın olan fobilerin ortadan kalkacağını söyledi.
  Tsien, birkaç yıla kadar hap ya da aşı şeklinde kullanıma hazırlanması beklenen tedavinin beyin üzerinde herhangi bir yan etkisi olmaması için araştırmalarını sürdürdüklerini sözlerine ekle  Paylaş
  İnsanın psikolojisini olumsuz etkileyen kötü anılar Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Gerçekten hem çok şaşırdım,hemde çok sevindim,bilgili paylaşım teşekkür ederim Allah sizden razı olsun.. 3. 3
  bu değerli bilgi paylaşımı için Allah razı olsun.