Kadın ve Çocuk Sağlığı ve Kadın Sağlığı Forumundan Kadın hastalığı - Kahverengi leke Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kadın hastalığı - Kahverengi leke

  Reklam
  Kadın hastalığı - Kahverengi leke


  Normal fizyolojik vajinal akıntıyı,vajina ve rahim ağzında bulunan salgı bezleri sağlar. Vajinanın normal olan bu akıntısı kadın sağlığı için gerkelidir. Vajinanın normal olan bu akıntısı kadın sağlığı için gereklidir. Normal vajina akıntısı berrak yumurta akı kıvamında, beyaz ve kokusuzdur. Vajina akıntısı içinde salgı bezlerinin salğıladığı sıvı, dökülen hücreler ve normal vajina florası bakterileri bulunur. Normal vajina akıntısı, vajinada kaşıntı, yanma ve herhangi bir rahatsızlığa neden olmaz. Vajinanın akıntısı adet siklusuna göre değişiklik gösterir.
  Vajinal akıntının renginde değişiklik,vajinada yanma,vajina kaşıntısı ve diğer belirtiler çeşitli hastalıkların belirtileri olabilir. Adet öncesi kahverengi akıntı, kahverengi lekelenme, kahverengi vajinal kan gelmesi normal erken adet kırılmasına bağlı bir belirti olabileceği gibi vajina, rahim ağzı, rahim ve yumurtalıklarla ilgili bir rahatsızlıktan dolayıda olabilir. Adet öncesi kahverengi lekelenmeler bazı hormonal bozukluklar dolayısıylada olabilir. Enfeksiyonlar, tümörler,spiral,bazı ilaçlar,sistemik hastalıklar adet öncesi leke tarazında vajinal kanama nedeni olabilir.
  Adet öncesi lekelenme tarzında kanamalarda ve akıntılarda jinekolojik muayene, laboratuar ve ultrasonografik incelenmelerle tanı ve tedavi planlaması yapılır.
  alıntı  Paylaş
  Kadın hastalığı - Kahverengi leke Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bilgiler için Allahım razı olsun..kadın hastalıkları kahverengi akıntı,  kadınlarda lekelenme,  adet öncesi lekelenme orucu bozar mı,  kadın hastalıkları lekelenme,  kahverengi akıntı namaza engelmi,  kadın hastalıkları lekelenmeler,  adet yerine kahverengi akıntı gelmesi