Kadın ve Çocuk Sağlığı ve Kadın Sağlığı Forumundan Menapozda mısınız? Rahat Etmeniz İçin Püf Noktalar Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Menapozda mısınız? Rahat Etmeniz İçin Püf Noktalar

  Reklam
  Menapozda mısınız? Rahat Etmeniz İçin Püf Noktalar…
  Sıcaktan uzak durun – kolaylıkla çıkarabileceğiniz ve tekrar giyebileceğiniz rahat giysiler giyin. Doğal iplikten yapılmış giysiler giyin. Etkili bir şekilde nemi emebilen pamuk yatak takımı ve gece elbiseleri kullanın.
  Sıcak sudan kaçının – çay ve kahve gibi sıcak içecekleri, alkol ve baharatlı yiyecekleri fazla tüketmeyin. (Çay ve kahveden uzak durmak iyi bir fikirdir çünkü kafein kansızlığa ve vücutta kalsiyum kaybına neden olabilir.) Çaya gereksinim duyuyorsanız, bitki çayını deneyin.
  Sigara içmeyin – sigara kullanımı kalp rahatsızlığı ve osteoporoz riskini arttırır, bu nedenle bırakmayı deniyor fakat tamamen kurtulamıyorsanız, şuan sağlığınız için bırakmanın tam zamanı.
  Sağlıklı bir diyete katlanın ve bol bol egzersiz yapın – bu, fiziksel fayda sağladığı kadar stres seviyenizi minimuma indirmenize de yardımcı olur. Başlamak için asla geç kalınmış sayılmaz!
  Bol bol su için – su müthiş bir temizleyici ve saflaştırıcıdır. Aynı zamanda hararet, baş ağrısı ve kuru cilt gibi belirtilerde yardımcıdır.
  Destek alın -. Ailenizle konuşun; eğer hiç kimseniz yoksa herhangi bir yerden destek almaktan çekinmeyin.
  Pozitif kalmayı deneyin – ve unutmayın, bu yaşantınızda daimi bir süreç.  Paylaş
  Menapozda mısınız? Rahat Etmeniz İçin Püf Noktalar Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Menopoz dönemlerinde kadınların huzursuz ve yaşam kaliteleri düşmektedir.Bu nedenle bu dönemde rahat etmek için kadınların kendilerine dikkat etmesi ve bazı besinleri fazla tüketmeleri gerekmektedir.Uykusuz gecelerden kurtulmak için doğal rahatlatıcı bitki çaylarına önem vermeleri gerekir.